5 patarimai, kaip pasirinkti žurnalinį staliuką

Žurnaliniai staliukai – baldas, kuris nėra deramai įvertintas. Daugelis mano, kad jie tiesiog neverti dėmesio, nes yra nepraktiški, nenaudingi. Tai – labai didelė klaida. Svetainė, kurioje nėra žurnalinio staliuko, atrodo nyki, nejauki ir nepatogi. Tad investuoti į tokį baldą lėšų ir laiko – tikrai verta. Pateikiame keletą patarimų, kaip pasirinkti visus lūkesčius atitiksiantį baldą.

Įvertinkite erdvės matmenis

Tai, kiek laisvos vietos turite, yra svarbiausias pasirinkimo veiksnys. Juk staliukas gali atrodyti gremėzdiškai arba būti kone karikatūriškai mažytis. Taigi, įvertinkite kambario proporcijas, pasirinkite, kur stovės baldas ir tiksliai tą vietą išmatuokite.

Apgalvokite staliuko aukštį

Staliukai gali būti visiškai žemi, įkvėpti japoniško interjero tendencijų, arba gana aukšti. Geriausia, jei žurnaliniai staliukai aukščiu derinami prie sėdimųjų baldų. Apgalvokite, koks baldas bus prie staliuko – soda, foteliai? Staliukas turėtų būti žemesnis nei sėdimoji tokių baldų dalis.

Pasirinkite stilių ir dizainą

Kuo harmoningesnė aplinka, tuo geriau joje jaučiamės. Pusiausvyra priklauso nuo daugybės veiksnių, bet kone labiausiai – nuo interjero. Taiga, pasirinkite tokį staliuką, kuris dizainu idealiai atitiks jūsų interjero stilių. Žinoma, eiti galite ir kitu keliu – jei dievinate eklektiką, rinkitės įmantresnį, visgi kažkokiu aspektu taip pat derantį baldą.

Jei norite, kad svetainė būtų patogi, būtinai atkreipkite dėmesį į dizainą. stalas gali būti su lentynėle apačioje, netgi stalčiukais. Tokio modelio žurnaliniai staliukai – labai populiarūs, nes padeda sutaupyti vietos, yra praktiški.

Pasirinkite medžiagas

Staliukai paprastai gaminami iš medienos. Tačiau taip pat galimos ir kitokios medžiagos – pavyzdžiui, stiklas, metalas. Tokiu atveju reikėtų taip pat atkreipti dėmesį, kas labiau dera kambaryje. Įvertinkite, ar tinkamesnės sidabro, ar aukso atspalvio kojelės, rankenėlės, rėmas.

Apgalvokite formą

Šis aspektas kiek susijęs su dizainu. Tačiau jis priklauso ne tik nuo interjero ypatybių, bet ir paties kambario architektūrinių savybių. Staliukas gali būti ir kvadratinis, ir stačiakampis, ir apvalus, ovalus ar net nesimetriškas. Jei kambarys pailgas, siauras, jame gali gerai atrodyti apvalus arba kvadratinis staliukas. Jis tarsi sušvelnina aplinką. Tokiu principu reikėtų rinktis ir visas kitas formas.

Žurnaliniai staliukai – labai stilingi ir praktiški. Tereikia pasirinkti tinkamą formą, dydį ir teliks mėgautis jų privalumais. Tad paskirkite tam laiko – pastangos tikrai atsipirks.