Besitransformuojantys baldai: mažiau yra daugiau

Ne retas naujakurys suka galvą svarstydamas, kaip naujuose namuose sutaupyti vietos ir jų neužgriozdinti baldais. Dideli, baldais užgriozdinti būstai nebepopuliarūs, todėl įrenginėjant namus ir juose kuriant jaukumą norėtųsi pritaikyti frazę „mažiau yra daugiau“. Dėl šios priežasties, renkantis baldus vertėtų atsižvelgti į jų funkcionalumą.

Besitransformuojančių baldų istorija

Pirmieji baldai transformeriai atsirado Vokietijoje tarnų kambariuose – po lova būdavo įmontuojami stalčiai, į kuriuos tarnai galėtų susidėti asmeninius daiktus. Anglijoje buvo populiari daugiafunkcinė  komoda, kuri nesunkiai transformuodavosi į skrynią, kurią, prireikus, būdavo patogiau transportuoti. Tuo metu devyniolikto amžiaus pabaigoje miestuose ėmė gausėti gyventojų, kurių pajamos neleido įsigyti didelių būtų, todėl teko susimąstyti apie daugiafunkcinius, vietą taupančius baldus. Būtent taip atsirado visiems puikai pažįstamos sofos-lovos, išskleidžiami stalai, netgi į spintą sudedamos lovos. Neilgai trukus šie baldai įsitvirtino minimalistinio stiliaus namuose ir tai tikrai nebėra tarnų baldas.

Ne vien taupiems

Baldai transformeriai, kuriuos siūlo „Smart baldai“ toli gražu kuriami ne tik vietos taupymo sumetimais. Dabar jų pagrindinės funkcijos – patogumas, estetika. Dažnai jų pirkimus paskatina netgi paprasčiausias siekis išsivaduoti iš kamuojančio nuobodulio. Jie statomi prabangiuose biuruose ar virtuvėse su brangia technika. Dažnai šių baldų gamyba užsiimantys baldų kūrėjai gamina vienetinius baldus iš prabangių medžiagų. Žmones itin žavi šių badų funkcionalumas, pavyzdžiui, prireikus, svetainėje minkštąjį baldą galime sudėlioti pagal tai, koks yra norinčiųjų prisėsti skaičius.

Mažiau yra daugiau

Įrenginėdami minimalistinio stiliaus būdą nesibaiminkite įsigyti ir įmantresniu baldų, o ne tik bene kiekvienuose namuose randama sofą-lovą. Būtent tokie baldai transformeriai nesunkiai gali būti randami „Smart baldai“ tinklapyje. Netgi turėdami vos keletą, tačiau itin funkcionalų baldų, sutaupysite namuose ne tik vietos, bet ir nustebinsite svečius. Įprasti baldai transformeriai nieko nebestebina: mažą kavos staliuką svetainėje per vos keletą minučių nesunkiai galime paversti dideliu pietų stalu, reguliuoti jo dydį ir tai visiems įprasta. Visgi, į sieną įsistumianti ir į rašomąjį stalą besitransformuojanti lova, išsilankstančios virtuvės spintelės arba sustumiama lentyna, reikiamu momentu užimanti reikiamą kiekį vietos, tikrai padarys įspūdį svečiui ir padarys jūsų namų erdvę tvarkingesne bei mažiau užgriozdinta.