Briketų nauda kūrenant namuose

Pjuvenų briketai – viena iš alternatyviųjų kuro rūšių, kurias namų savininkai vis dažniau pasirenka, ieškodami, kuo šildyti savo namus. Norint sužinoti, kodėl, verta pasigilinti į jų savybes, sukuriamą naudą.

Vertos žinoti briketų charakteristikos

Briketai kaip ir granulės, yra greitai užsideganti medžiaga, dėl ko kartais jie yra naudojami laužui įžiebti. Tačiau jų nauda daug labiau atsiskleidžia pasirinkus jais kūrenti. Naudojantis informacija iš kuro-granules.lt, galima matyti, kodėl jie pasirenkami:

  • kurui nereikia statyti malkinės, kuriame jis pratęstų džiūvimo procesą. Pjuvenų briketai jau parduodami itin sausi (sausesni nei malkos), taip pat jiems nereikia tiek daug vietos, nes jau yra suspausti į stačiakampius.
  • gaminant briketus itin svarbu nepalikti oro tarpų – kuo jų mažiau, tuo kuras yra efektyvesnis. Tai reiškia, kad kuo labiau suspaustas kuras, tuo galima būti tikriems, kad didesnis jo kiekis pavirs šiluma, o ne anglimis ar pelenais, kaip būna deginant malkas. Tai reiškia, kad naudojantis šiuo kuru mažiau užkimšite savo kaminą, rečiau reikės valyti kieto kuro katilą.
  • jei jau turite kieto kuro katilą, tuomet jums nereikia įsigyti jokios papildomos technikos, galite ten deginti ir briketus (jų tiesiog reikia dėti dvigubai mažiau, nes jie yra kaitresni).
  • jei briketai yra tinkamai supakuoti, viso sandėliavimo metu jų drėgnis išliks toks pat. Tai reiškia, kad pasirūpinus geru sandėliavimu, galėsite ilgai laikyti kurą.

medžio briketai

Briketų gaminimas ir laikymas

Briketų gamybai yra naudojamos medienos pjuvenos: jiems nereikia šviežiai nukirsto medžio, jie gali būti daromi ir naudojant baldų ar palečių gamybos atliekomis. Kaip ir gaminant granules, briketams svarbu stipriai išdžiovinti pjuvenas. Tik naudojant itin sausas pjuvenas, galima pasiekti, kad jie išliks efektyviai degūs, tai yra išlaikys kaitrą ir nevirs pelenais anksčiau laiko. Pjuvenos yra supresuojamos nenaudojant jokių specialių rišamųjų medžiagų.

Laikant briketus taip pat aktualu išlaikyti jų sausumą. Todėl įrengiant sandėliavimo vietą, būtina pasirūpinti, kad ji būtų vėdinama, apsaugota nuo drėgmės. Geriausia, jei pjuvenų briketai yra laikomi kiek pakelti nuo žemės (galima padėti ant palečių), taip apsaugoma, kad į juos neįsigers drėgmė iš žemės. Dedant pakuotes patariama palikti tarpus ventiliacijai.

Ką reikia žinoti juos deginant

Kaip jau buvo minėta, briketai yra daug kaitresni nei malkos. Tai reiškia, kad kieto kuro katilo negalima pilnai pripildyti, jei ketinama jais kūrenti. Geriausia jų dėti iki pusės viso katilo ir patikrinti, ar temperatūra per staigiai nešoka į viršų, jei įmanoma, sulėtinti šilumos sklidimą. Jei briketų įdedama per daug, kieto kuro katilas gali perkaisti ir išsilydyti.

Pjuvenų briketai yra rekomenduojamas kuras tiems, kurie nori lengvai šildyti savo namus. Pasirinkus juos, turėsite ne tik kaitresnį kurą, bet ir reikės mažiau vietos sandėliuoti.