Daugiau žalumos namuose: stilinga gėlių užuovėja

Gyvenimas miesto betoninėse džiunglėse dažnai išvargina. O žalumos miestuose kuo toliau, tuo mažiau. Vis dažniau žmonės ieško būstų, kurie būtų kuo arčiau įvairių parkų, kad gamta būtų ranka pasiekiama. Visgi, jeigu Jums tokio rasti nepavyko, žaluma pasižyminčią užuovėją susikurti galite ir savo namuose.

Vazoninės gėlės visada gera idėja

Kai kam vazonuose susodintos kambarinės gėlės gali skambėti kaip atgyvena ar priminti seną močiutės būstą. Tačiau šiandien gėlės ir kiti fotosintezę vykdantys augalai namuose yra daugiau nei reikalingi. Aplinką pagyvina ne tik įvairiaformė lapija, bet ir spalvoti moliniai ar plastikiniai vazonai. Rinkitės tai, kas artima Jums ir papuoškite palangę ar knygų lentyną nedideliais vazonėliais su augaliukais. Be to, kiekvienas augalas turi išskirtinę savybę – jis grynina namuose esantį orą, valo jį, prisotina deguonimi. Tad jau vien tai turėtų paskatinti įsigyti namams vieną kitą kambarinę gėlę.

Rinkitės tai, kas Jums patinka

Kita problema, dažniausiai iškylanti tiems, kurie apsisprendžia įkurdinti namuose asmenines džiungles – kokius augalus rinktis ir kaip juos tvarkingai įkomponuoti. Juk vieniems augalams reikalinga saulės šviesa, kiti mėgsta tamsą. Dažnai kyla klausimai, kokius augalus verta rinktis namams, kokie turėtų būti plastikiniai vazonai bei kur juos statyti. Juk turi būti ne tik patogus priėjimas, norint palaistyti, bet taip pat atrodyti stilingai.

Augalai šiaip jau gyvena atskirą gyvenimą nuo mūsų, o šeimininko pareiga yra tiesiog padėti jiems augti ir vešėti. Prižiūrimi augalai puoš namus ir padės atgaivinti žalumos pristigusią aplinką. Specialistai pataria rinktis tai, kas Jums atrodo gražiai, nesijaudinant, kad apie specifinių augalų priežiūrą žinote per mažai. Žinios ateis pamažu ir natūraliai.

Kaip įkomponuoti?

Jei pasirinkti augalai ar gėlės nėra dideli, papuošti galite palanges ir knygų lentynas. Maži kaktusai ar sukulentai čia puikiai tiks. Tačiau aktualu priminti, kad sukulentams reikalinga šviesa. Jei kambarys yra didžiąją dalį dienos tamsus, parinkite jiems kitą vietą. Be to, jie kaip ir kaktusai, gali išgyventi be vandens ir kelias savaites, tad svarbu neperlieti.

Komponuoti augalus galite ir nusipirkite specialią lentyną, pastačius ją prie tuščios sienos. Dideli keramikiniai ar plastikiniai vazonai tegul stovės ant grindų (visgi, jie ir sunkesni), o mažesnius išdėstykite įvairiais atstumais ir aukščiais lentynėlėse. Nebijokite, kad augalo šakelės išeis už vazono ribų ir kris žemyn – tai taip pat atrodys stilingai.

Tegul namuose atsiranda vietos augalams. Kvėpuosite ne tik grynesniu ir labiau deguonimi prisotintu oru, bet ir geriau miegosite, o šiek tiek žalumos namuose leis paganyti akis ir atsikvėpti nuo mėlyna šviesa spindinčių kompiuterio ekranų. Tegul gamta bus arčiau Jūsų.