Ką verta žinoti prieš statantis namą?

Namo statybos – atsakingas žingsnis, reikalaujantis daug pasiruošimo. Tam, kad galutinis rezultatas nenuviltų, rekomenduojama įvertinti ne tik planuojamas naudoti medžiagas, bet ir vieta, kur bus montuojami nuotekų valymo įrenginiai. Atsiliepimai internete gali padėti išsirinkti geriausią įmonę, kurios specialistai suteiks reikalingas konsultacijas ir padės apsispręsti. Taigi, ką prieš tai reikėtų įvertinti patiems?

 

Skirtingi pamatų tipai

 

Vienas iš pirmųjų aspektų, kurį vertėtų įvertinti – namo pamatai. Galima išskirti 3 skirtingus jų tipus: juostiniai, poliniai (gręžtiniai) ir plokštuminiai. Pirmieji dar skirstomi į surenkamuosius ir montuojamus, antrieji – į kaltinius (naudojami dideliems pastatams) ir spraustinius (nuosaviems namams), tretieji, kurie yra vieni iš naujausių, labai tinka statant namus, kurie yra energetiškai efektyvūs. Taigi, galima daryti išvadą, kad pamatų pasirinkimas dažniausiai priklauso nuo sklypo charakteristikų, t. y. grunto savybių ir pan.

 

Stogo danga

 

Nuotekų valymo įrenginiai (atsiliepimai apie juos prieinami internete) yra labai svarbus tiems, kurie neturi galimybės naudotis centralizuota kanalizacija. Visgi, jie montuojami kiek vėliau, todėl prieš tai verta atsižvelgti į kitus aspektus, pavyzdžiui, stogo dangą. Tam, kad ji būtų ilgaamžė ir puikiai atrodytų, svarbu įvertinti stogo konstrukciją, nuolydį. Taip pat nevertėtų pamiršti ir pačios dangos savybių: kaina, estetika ir t. t.

 

Geologiniai tyrimai

 

Dar vienas labai svarbus darbas, kurį verta atlikti prieš naujo namo statybas, yra išsamūs geologiniai tyrimai. Jie leidžia įvertinti geologines ir hidrogeologines sąlygas. Šios informacijos reikia projektuojant statinių pamatus ir planuojant daugybę kitų dalykų. Tai apima statinio projekto konstrukcinę dalį, padeda tiksliau parinkti tinkamiausius statinio pamatus ir vietą, kur bus montuojami nuotekų valymo įrenginiai. Atsiliepimai internete arba pažįstamų tarpe taip pat gali padėti priimant sprendimą.

 

Apsvarsčius šiuos aspektus, reikėtų nepamiršti ir fasado apdailos medžiagų ir langų. Besirenkant visas priemones naudinga bendrauti su statybų darbus atliekančiais specialistais, kurie turi sukaupę nemenką patirtį. Visa tai gali labai palengvinti tiek pasiruošimo, tiek pačių statybų darbus, kurie dažniausiai užtrunka ilgiau nei planuota ir tikėtasi. Taigi, svarbiausia gerai pasiruošti ir nusiteikti.