Kaip estetiškai sustatyti baldus?

Tinkamas baldų išdėstymas yra tiesiog būtinas – juk nenorite, kad svečiams kliūtų kojos, už netinkamai padėto padėklo. Žinoma, geriausia sustatyti baldus kai juose nieko dar nėra – taip bus lengviau apsvarstyti, kur kuris baldas labiausiai derėtų. Komplektuojant baldus, lengviausias sprendimas modulinės sistemos, kurios sukurtos taip, kad net ir išbandžius dešimtis baldų kompozicijų, vaizdas atrodo tikrai puikiai.

Palikite vietos tuščiai erdvei

Nesvarbu, ar kambaryje judama daug ar mažai, reikia sukurti tinkamo dydžio praėjimą. Palikite pakankamai vietos tuščiai erdvei, neapstatykite praėjimo sunkiais ir masyviais baldais, į kuriuos lengva atsitrenkti. Praėjimas turi būti pakankamai platus, ypač jei čia vaikščios svečiai, nešiosite užkandžius.

Apsispręskite, ką svarbiausia akcentuoti

Nors ši užduotis gali būti sunki, ypač jei jūsų visi baldai mylimi ir nauji, pagalvokite, kurie iš jų labiausiai charakterizuoja jūsų kambarį. Pavyzdžiui, jei jus domina modulinės sistemos, pagalvokite kuri iš šio baldų rinkinio detalių svarbiausia jūsų kambario interjerui sukurti.

Sukurkite skirtingas erdves

Jeigu kambarys yra didesnis, būtina sukurti bent kelias ervdves. Pagalvokite, jog tame pačiame kambaryje gali vykti skirtingi pokalbiai arba, pavyzdžiui, pasibūvimo metu svečiai norės žaisti skirtingus stalo žaidimus. Baldai turi sukurti darnią visumą, tačiau taip pat būti patogūs skirtingiems pokalbiams, laisvalaikiui sukurti.

Apmąstykite lengvus sprendimus

Niekam nepatiks atsainiai sustatyti baldai – tada tenka įdėti daugiau pastangų nei įprasta norimui daiktui pasiekti ar pašnekesiui palaikyti. Stenkitės sukurti kiek įmanoma patogesnę erdvę. Pavyzdžiui, prie fotelio būtų puiku įtaisyti staliuką, įrengti baldai negali varžyti judesių. Lengva baldus įrengti tiek, kuriems svarbios modulinės sistemos – jos įprastai yra iš karto suderintos viena prie kitos.

Įkurkite vietas daiktams sandėliuoti

Jei galvojate, kaip apstatyti kambarį neužmirškite ir apmąstyti vietos, kurią turėtumėte skirti daiktams. Pasirinkite daiktadėžes, o dar geriau, įsigykite baldus, kuriuose yra pakankamai vietos. Daiktų sandėliavimas yra svarbesnis nei atrodo – juk nesinori, kad aplinkui mėtytųsi niekučiai, kurie trukdytų harmoningam vaizdui sukurti.

Apsvarstykite erdvę šviesai

Neužstatykite didelių ir plačių langų griozdiškais baldais – rinkitės kompaktiškus ir šviesus langus, o zoną, skirtą langams, palikite šviesai įeiti. Šviesa – jaukumo elementas todėl apsvarstykite, kaip norite, kad šviesa kristų. Prisiminkite ir tai, kad tamsūs baldai vizualiai siaurina aplinką, o šviesūs ją didina.

Kad ir kokie baldai ir modulinės sistemos puoštų jūsų namus, pasirūpinkite, jog baldai atrodytų reprezentatyviai. Kruopščiai suplanuokite savo kambario viziją – kaip statysite, ką veiksite šioje ervdėje. Svarbiausia sukurti jaukumą ir šviesią aplinką sau ir savo draugams.