Kaip išsirinkti tinkamą PVC dangą?

PVC grindų danga – itin praktiškas ir ilgaamžiškas pasirinkimas tiek namams, tiek biurui, jeigu grindų priežiūrai negalite skirti daug laiko. Ši danga turi daug privalumų – ją nesudėtinga iškloti, ji yra atspari dilimui, drėgmės poveikiui ir smūgiams. Technologijoms žengiant į priekį, pamiršta neliko ir PVC grindų danga – ji tapo kokybiškesnė ir vizualiai patrauklesnė. Pateiksime keletą patarimų, į ką atsižvelgti renkantis šią dangą.

Atkreipkite dėmesį į dangos storį

Iš PVC pagaminta danga gali būti heterogeninė (susidedanti iš keleto sluoksnių) arba homogeninė (vienasluoksnė). Nuo to daugiausia priklausys, kiek danga bus ilgaamžiška ir išlaikanti savo savybes. Homogeninė PVC danga savyje apjungia tiek apsaugą nuo dilimo, tiek ir rašto pavidalą. Kadangi rašto storis nekinta visame dangos sluoksnyje, dilimo metu raštas išlieka toks pat. Homogenines dangas patartina rinktis ten, kur judėjimas ir žmonių srautas yra ypatingai didelis.

Heterogeninė danga yra sudaryta iš kelių pagrindinių sluoksnių:

  • Dėvimojo sluoksnio, apsaugančio dangos paviršių nuo dilimo;
  • Rašto sluoksnio;
  • Dangos pagrindo, kuris užtikrina stabilumą.

Kuo plonesnis yra dėvimasis sluoksnis, tuo greičiau danga dils. Apsauginio sluoksnio storis standartiškai gali varijuoti nuo 0,1 mm iki 0,5 mm. Būtina atkreipti dėmesį į šio sluoksnio storį, jei norite mėgautis kokybiška grindų danga ilgiau. Tačiau tai suteikia galimybę išgauti įvairius raštus ir spalvas, taip lengviau priderinant dangą prie interjero. Dėl šios savybės ji yra tinkamesnė naudojimui namuose.

Priderinkite prie interjero

PVC danga pasižymi raštų ir spalvų gausa, todėl ją lengvai įkomponuosite į savo namų dizainą. Jeigu norite, kad grindys atrodytų kuo natūraliau, pagal naujausias technologijas gaminama danga gali atkartoti medžio ar plytelių raštus. Tokiu būdu grindų danga atrodys lyg parketas ar plytelėmis išklotas takas. Ši grindų danga gali atverti naujas galimybes planuojant interjerą visuose namuose ar atskiruose kambariuose.

Pasirinkite klojimo būdą

Naujausia iš PVC pagaminta grindų danga parketą gali imituoti ne tik išoriškai, tačiau ir savo forma bei klojimo būdu. Itin didelę paklausą įgauna sujungimo sistemą turinti danga, kuomet plokštelės ar plytelės formos danga susikabina tarpusavyje, nepaliekant jokių matomų tarpų. Tai leidžia greitai ir kokybiškai PVC danga iškloti grindis įvairaus dydžio plotuose. Klojimo metu PVC lenteles yra lengva trumpinti, jos nesukelia dulkių. Norint iškloti labai dideles patalpas, pasiūloje vis dar yra PVC dangos rulonuose.

PVC grindų danga – puikus sprendimas tiems, kurie nori suderinti praktiškumą, stilių ir ilgaamžiškumą. Tikimės, kad šie patarimai padės rasti norimą dangą Jūsų grindims.