Kaip išvengti gryno oro trūkumo namuose?

Patalpų vėdinimas yra itin svarbus jūsų savijautai. Nevėdinamuose kambariuose linkusi kauptis drėgmė, vyksta kondensacijos procesas. Vėdinimas padeda atsikratyti ir alergenų, dulkių dalelių. Vėdinami kambariai gali padėti tiems, kurie serga plaučių ligomis, tiems, kuriuos kamuoja astma. Galiausiai, patalpų vėdinimas gali padėti namų gaivumui palaikyti. Čia atrasite elementariausius ir sudėtingesnius metodus, kaip vėdinti namus.

„Lunos“ rekuperatoriai – patikimam kambarių vėdinimui

Tai aukštos kokybės rekuperatorius, kuris puikiai tiks norintiems saugiai vėdinti kambarius. Rekuperatoriaus viduje yra elektriniai ventiliatoriai, kurie užtikrina šviežio oro padavimą. Rekuperatoriaus variklių esmė – efektyvus šviežio oro padavimas ir pašalinimas. Koks rekuperatorius jums tinkamiausias, turėtų patarti specialistas. Rekuperatoriaus specifika priklauso nuo vėdinamos patalpos dydį, naudojimą.

Varstomi langai

Tai vienas paprasčiausių būdų aplinkai vėdinti – vis dėl to turėtumėte nepersistengti. Vėdinkite maždaug 15 min. – tai pakankamas laikas kambariui pravėdinti. Jeigu paliksite ilgiau, namų temperatūra gali ženkliai nukristi – tuo atveju dažnas ir ilgas namų vėdinimas kainuos nemenkus pinigus.

Žalingi įpročiai

Rūkymas namuose – tikrai vienas blogiausių sprendimų jūsų sveikatai ir švariam orui namuose. „Lunos“ rekuperatoriai padės išvalyti užterštą orą, tačiau niekas visiškai nepanaikins rūkymo namuose žalos. Tai yra kenksminga ne tik jums, bet ir kambario kokybei – rūkalų kvapas prasismelks į baldus.

Tinkama gyvūnų priežiūra

Jeigu turite augintinių, pasirūpinkite ir tinkama jų švara – kitu atveju jūsų namuose skraidys augintinių plaukai, kurie gali būti papildomas dirgiklis. Augintiniai laksto, kelia dulkes – pasirūpinkite grindų ir namų švara.

Kokybiška danga

Rinkitės kieto paviršiaus dangą – ją lengviau prižiūrėti, tinkamai valyti. Jeigu renkatės kilimą, turėsite jį labiau prižiūrėti – jame lengviau kaupiasi dulkės, alergenai.

Tik natūrali chemija

Namuose reikalingi ne tik kokybiški „Lunos“ rekuperatoriai bet ir natūrali chemija. Jeigu naudosite stiprius chemikalus namuose, gali pablogėti ne tik oro kokybė, bet ir nukentėti jūsų sveikata, savijauta. Stenkitės naudoti medžiagas, nedirginančias kvėpavimo takų – tai bus geriau jūsų sveikatai ir aplinkai.

Mažiau kvapiklių

Kvapiosios žvakės, smilkalai ir purškiami namų kvepalai – ne gaivina namų erdvę, o tik sukuria švaresnio oro iliuziją. Šios medžiagos gali dirginti jūsų kvėpavimo takus. Vis daugėja namams skirtų kvepalų, kurių sudėtis yra sintetinė, kenksminga. Daug geriau vėdinti patalpas būdais, kai į aplinką patenka švarus oras iš aplinkos ir pašalinamas užterštas. Tam puikiai pravers pažangiais metodais sukurti „Lunos“ rekuperatoriai.

Vėdinkite namus – tai erdvė, kurioje praleidžiate itin daug laiko. Taip sumažinsite dirgiklių riziką, būsite žvalesni. Neužmirškite patalpų vėdinimo net ir žiemą – šviežias oras reikalingas visuomet.