Kaip išvengti klaidų statant namą?

Kai kurie ekspertai jaunąją kartą vadina nuomininkų karta, kadangi dauguma jaunų žmonių ketina nuomotis būstą, o ne statyti ar įsigyti nuosavą. Kaip bebūtų, ši tendencija pamažu keičiasi – itin išaugus būstų nuomos kainoms, naujakuriai yra priversti ieškoti alternatyvų ir atidžiau permąstyti ateities planus. Tiek vienas, tiek kitas pasirinkimas turi savo privalumų, tačiau svarstyklės labiau svyra į nuosavo būsto pusę. Pateiksime keletą patarimų, kurie padės ruošiant naujo namo statybos planus.

Pradėkite nuo biudžeto paskirstymo

Viena didžiausių klaidų, kurias daro tiek pradedantys namo statybas, tiek renovaciją, yra klaidingai paskirstytas biudžetas. Neretai neatsižvelgiama į įvairias nenumatytas situacijas, kiek kainuos darbininkų paslaugos, medžiagos ar statybos technika. Visuomet turėkite preliminarų išlaidų planą – be abejo, statybų eigoje jis dažniausiai pakinta. Taip pat pagalvokite ir apie atsarginį pinigų šaltinį, jeigu pradžioje numatytų lėšų nepakaks. Jeigu galvojate apie banko paskolą, būtina paskolos sąlygomis pasidomėti iš anksto, nes vėliau bankas jos gali ir nesuteikti.

Nepamirškite profesionalų komandos

Planuoti būsto detales patiems ar su artimiausiais žmonėmis yra, be abejo, daug maloniau ir įdomiau. Visgi, jei nesate ragavę statybų duonos, kai kuriuos darbus geriau patikėti profesionalams, sukaupusiems ilgametę patirtį. Jums greičiausiai reikės architekto ar namų dizainerio paslaugų, taip pat tinkamos darbininkų komandos, kuri mokės dirbti su reikalinga statybos technika ir medžiagomis. Architekto pasirinkimas yra ypač svarbus, kadangi jis turės suplanuoti ir sudėlioti į vietas tai, ką turite galvoje. Blogai suprojektuotas būstas pareikalaus papildomų išlaidų jo tvarkymui ir sukels daug galvos skausmo.

Dar kartą pagalvokite apie vietą

Neretai sutinkama klaida yra ta, jog pastatomas prabangus būstas prastoje vietoje arba atvirkščiai. Tuomet jį yra gerokai sunkiau parduoti, jo vertė ženkliai nukrenta, todėl atgauti investicijas tampa beveik neįmanoma. Kitas dalykas yra pačios aplinkos priežiūra ir tvarkymas, apie kurį pagalvojama po laiko. Išsami sklypo apžiūra ir paruošimas, specialistų teigimu, gali kainuoti daugiau, nei manoma iš pradžių. Įvertinkite ir tai, ar jį galės pasiekti statybos technika – betono siurbliai, maišyklės, sunkvežimiai ir t.t.

Žinoma, pasirūpinti dar teks daugeliu dalykų, tačiau jeigu padarysite klaidų šiuose esminiuose pasirinkimuose, tikėtina, jog statybos darbai nebus sklandūs ir greiti, o jų kaina augs kaip ant mielių.