Kaip namuose įkomponuoti granulių krosnelę?

Pasirinkus namuose kūrenti granulėmis, būtina priemonė yra aukštos kokybės krosnelė. Juk nuo jos priklauso, ar granulės virs šiluma namuose, ar nebus per daug švaistomos. Kuriant savo namus, svarbu ne tik šios krosnelės efektyvumas, bet ir kur ji bus kambaryje.

Krosnelės išsirinkimas

Norėdami išsiaiškinti, kas iš tiesų yra efektyvi granulių krosnelė, atsivertėme kuro-granules.lt svetainę. Ten radome informacijos ne tik apie šio natūralaus kuro privalumus (didelis sausumas, lengvas transportavimas, sandėliavimas, produkto natūralumas), bet ir kokią krosnelę reikėtų rinktis, norint užtikrinti šilumą namuose.

Visų pirma, granulių nereikėtų kūrenti kietojo kuro katile, nes jos išbyrės čia esančiame tarpe pelenams. Jei galvojate pirkti krosnelę, svarbu paminėti, kad šis pirkinys atsipirks per maždaug keturis metus. Rinkitės tokią krosnelę, kuri turėtų gana didelę talpą, kad nereikėtų ją kas valandą papildyti. Jei norite, kad reikėtų mažiau rūpintis pelenais, krosnelės valymu, pravartu pasirinkti tokią, kuri granules paduoda iš viršaus. Žinoma, vidutiniškai kartą per savaitę vis tiek turėsite iškratyti pelenus. Patikrinkite ir krosnelės efektyvumą, kuris apskaičiuojamas pagal patalpos dydį. Jei jūsų būstas iki 185 m2, užteks ir 17 kW.

Kur ją statyti?

Jau išsirinkote krosnelę? Žinote, kad tikrai ši priemonė užtikrins reikiamą šilumą namuose? Tuomet metas išsirinkti vietą, kur ji stovės, kad būtų tolygiai paskirstoma šiluma.

  • Jei turite kelių aukštų namą, geriausia krosnelę yra statyti arba rūsyje, arba netoli laiptų. Taip galėsite išnaudoti natūraliai į viršų kylantį karštą orą.
  • Nestatykite krosnelės miegamajame.
  • Geras variantas statyti krosnelę šalia išorinės sienos, per kurią galėtumėte nuvesti tiltelį į lauką: tai palengvins vėdinimą.
  • Labai svarbus saugumas, tai reiškia, kad turi būti bent 5 cm nuo bet kokios nors truputį degios medžiagos.
  • Krosnelėms labai reikalingas vėdinimas, todėl jos turėtų būti šalia židinio ar išorinės sienos.

Geriausia, prireikus krosnelės, pasikviesti specialistus, kurie galės ne tik ją sumontuoti geriausioje vietoje pagal jūsų būsto savybes, bet ir papasakoti daugiau apie kūrenimą. Iš tikrų specialistų sužinosite, kokias granules geriausia pirkti, kad jūsų namuose būtų šilta.