Kaip namuose sukurti jaukumą?

Visi trokštame, jog mūsų namuose vyrautų šiluma, šviesa ir, žinoma, jaukumas. Nejaukūs namai gali sukelti nerimą, išsiurbti mūsų energiją ir atimti poilsį – juk geriausiai pailsime ramioje, jaukioje aplinkoje, kurioje nėra chaoso. Kas kuria jaukumą? Tokios detalės kaip naktinės užuolaidos, dekoracijos, kilimai, spalvos ir dar daugybė kitų detalių. Jeigu norite sužinoti, kaip viską derinti tarpusavyje, skaitykite toliau.

 

Naudokite mielas širdžiai dekoracijas

 

Vienas pagrindinių jaukumą kuriančių elementų yra asmeninės ir personalizuotos dekoracijos. Dekoracijų yra įvairiausių rūšių – tai rėmeliai, statulėlės, aksesuarai iš aplankytų šalių, augalai, paveikslai ir begalės kitų daiktelių. Pavyzdžiui, rėmelius su asmeninėmis savo nuotraukomis galite statyti ant svetainėje esančių lentynėlių ar kabinti ant sienų.

 

Mažesnes statulėles laikykite šalia rėmelių, o dideles statykite ant žemės šalia lovos ar langų, kuriuos dengia ilgos, šilkinės, jaukios naktinės užuolaidos. Augalai – neatsiejama namų jaukumo dalis. Jie suteikia akims raminančią, žalią šviesą, kuri padeda atsipalaiduoti. Taip pat augalai papildo interjerą spalvomis ir tinka bet kokio interjero zonoje.

 

Puoškite kambarius užuolaidomis

 

Nors daugelis šiandien renkasi naudoti roletus ar romanetes, jūsų miegamajame ar svetainėje jaukumą sukurs tik užuolaidos. Roletus palikite vonios ir virtuvės erdvėms, kuriose lengva juos išterlioti ar kitaip sugadinti, o ilgas, tankias ir tamsiais užuolaidas kabinkite gyvenamuosiuose kambariuose.

 

Užuolaidos gali sukurti šviesų arba tamsų interjerą, priklausomai nuo to, kuris jums yra jaukesnis. Rinkitės storus, sunkius audinius arba priešingai, lengvus ir plonus, bei mėgaukitės jaukumu savo namuose. Langai taip pat puikus namų akcentas, tačiau vakare jaukiau, kuomet jie uždengti.

 

Nepamirškite kilimų

 

Paskutinė, tačiau tokia pati svarbi detalė kaip naktinės užuolaidos yra kilimas – juo taip pat galite dekoruoti tiek svetainę, tiek miegamąjį kambarį ar kitas namų zonas. Minkštas, pūkuotas, kambariui spalvą suteikiantis kilimas neabejotinai erdvei pridės jaukumo. Ant jo galite net sėdėti ar gulėti žiūrėdami filmą.

 

Taigi, yra keletas detalių, kurios padeda sukurti namų jaukumą: tai mielos širdžiai, individualios dekoracijos, tokios kaip rėmeliai, statulėlės ir kitos, taip pat ilgos ir tankios užuolaidos bei kilimai. Šie paprasti dalykai padės namuose jaustis ramiau, jaukiau ir saugiau.