Kaip nesuklysti renkantis šaldytuvą?

Šaldytuvai yra visų namuose, jų durys varstomos nuo ryto iki vidurnakčio. Dažnai žadame ant šaldytuvo durų pakabinti spyną, bet pažadai ir lieka pažadais. Vienas svarbiausių dalykų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti, yra matmenys – kiek galite skirti vietos šaldytuvui savo virtuvėje. Prieš renkantis geriausia išsimatuoti planuojamos ertmės parametrus – pagal tai derinsite savo šaldytuvo dydį, aukštį, plotį. Tai lemia ne tik virtuvės išplanavimas, bet ir tai, kiek žmonių gyvena name ar bute – natūralu, kad keturių asmenų šeimai reikės didesnio šaldytuvo. Energetiniai taupymo rodikliai-jie skirstomi į klases ir žymimi raidėmis.

Šaldytuvai A klasės reiškia aukščiausią energetinį efektyvumą, einant abėcėle tolyn, iki pat G raidės, efektyvumas mažėja. Tiesa, gamintojai ir, natūralu, pardavėjai, stengiasi šiais laikais pateikti A klasės produktus. Ši klasė skirstoma į dar tris kategorijas – A+, A++ ir A+++. „Skirtumas tarp klasių būtų toks: standartiškai A++ apie 20 % efektyvesnė nei A, A+++ už pirmąją efektyvesnė dar 30 %. Tiesa, reikia iš karto pažymėti, kad du šaldytuvai, kurie turi A++ kategoriją, tačiau, tarkime, skiriasi aukščiu ir tūriu, nesunaudos vienodai energijos. Tarkime, 500 l talpos A+ klasės šaldytuvas, sunaudos 350 kW, o šaldytuvas, kurio tūris 150 l jis sunaudos tarkim, 130 kW, nors klasė ta pati. Tas pats galioja ir lyginant tarp skirtingų klasių šaldytuvus – tai irgi priklauso nuo tūrio.

Šaldytuvo skleidžiamas triukšmas irgi yra aktualus kriterijus, ypač vieno kambario butuose, kur virtuvė  jungiasi su kambariu. Tokioje patalpoje, nors ir galima priprasti, tačiau gali būti sunkiau užmigti. Kokybiškų šaldytuvų triukšmo lygis yra 35-36 decibelai, 39 db riba taip pat yra pakankamai normali. Šaldytuvų gamintojai šiuos prietaisus gamina vis tylesnius, anksčiau jų triukšmingumas siekdavo ir 48 db, dar ir dabar egzistuoja 44 db garsą skleidžiantys šaldytuvai.

Standartiniame šaldytuve temperatūra yra aukštesnė, jis turi automatinę atitirpinimo funkciją.  Šaldiklyje žemesnė, jis padengtas šerkšnu. Tokius šaldytuvus laikas nuo laiko patariama išjungti ir atitirpinti kas 3-6 mėnesiusŠaldiklis yra bešerkšnis, o likęs šaldytuvas šaldomas standartine šaldymo sistema. Veikia automatinis atitirpinimas – šaldytuvai atšąla, rasoja galinė sienelė, susidaręs vandens kondensatas subėga žemyn. Tiek šaldytuvo vidus, tiek šaldiklis yra bešerkšniai.

Iš šaldiklio ortakiais paduodamas šaltas oras į šaldiklį ir šaldytuvą, nesusidaro šerkšnas ant šaldiklio ir šaldytuvo vidaus sienelių. Juos paprasčiau prižiūrėti, nes nebereikia atitirpinti šaldiklio. Tai efektyviausias būdas mažinant bakterijų dauginimąsi. Tikrai pravarti šaldytuvo funkcija –nulinė zona. Tai uždara šaldytuvo talpa, kurioje galima reguliuoti šaldymo temperatūrą, priklausomai nuo produkto, nuo maždaug -7 iki + 4. Joje galite laikyti įvairius produktus. Temperatūrai siekiant nulį ar minusinius dydžius nesidaugina bakterijos.