Kaip palengvinti sodininkystės darbus?

Prasidėjus šiltajam orų sezonui tampa akivaizdu, kad nėra jau taip ir lengva pradėti sodininkystę ir ją vėliau rūpintis. Būtent todėl svarbu iš anksto susiplanuoti ir pasirinkti vietą. Daržas turės derlių, jei augalai turės tinkamą terpę augti. Dirbtinės gėlės gali būti naudojamos namuose, vis dėlto lauke jos neturi tinkamo įvaizdžio. Daržovės gali būti tinkamos naudotis visus metus.

Kokių taisyklių vertėtų laikytis?

• Vieta pagal žemes ir saulės spindulių kiekį. Derlius bus vaisingas, jei daržovėmis ir augalais bus tinkama pasirūpinti. Tai reiškia, kad kuo daugiau saulės šilumos derlius gaus, tuo gausesnis jis bus. Daržovės taps didesnės ir skanesnės. Rekomenduoti rinktis vietą kieme, kur saulė gali pilnai apšviesti bent 6 valandas.

• Stabilus oras. Tai reiškia, kad pasirinkti vietą reiktų tokią, kuri turėtų stabilias drėgmės ir oro sąlygas. Tose vietose kur dažniausiai atsiranda didelė drėgmė po lietaus ar kaip išdžiūsta per karščiausią sezono laikotarpį vertėtų vengti, nes ten augalai greitai nuvys. Dirbtinės gėlės ten tiks, nors specialistai nerekomenduoja jų rinktis darže. Pats dirvožemis turėtų pasižymėti lengvumu ir neutraliu rūgštingumu.

• Sodinukų planas. Pagaliau radus tinkamą vietą galima pradėti sodinti. Jei esate dar naujas šioje srityje vertėtų rinktis lengvai prigyjančias daržoves ir vaisius. Pasirinkti tinkamos: pomidorai, ridikėliai, pupelės, baziliku ir kitomis. Taip pat svarbu, suplanuoti ką sodinti šalia, o kam geriau rinktis atskiras vietas. Pasirinkus sėjomainos principą, išvengiama kenkėjų ir ligų.

• Dirva reikia pasirūpinti. Maistingas dirvožemis užtikrina, kad daržovės būtų skanios ir sveikos. Vis dėlto tai mėgsta ir piktžolės, todėl svarbu dirvą ravėti ir purenti kas kažkiek laiko. Taip pat pasirinkti galima mulčiavimą, tai apsaugos nuo piktžolių. Dirbtinės gėlės gali būti naudojamos šalia daržo vazonuose. Tai suteiks įdomaus efekto.

• Ne per anksti ir ne per vėlai. Tai reiškia, kad svarbu sulaukti tinkamo laiko, kai galima sodinti daržoves. Kai kurios daržovės gali būti sodinamos tik po paskutinių pavasario šalnų.

Reguliari priežiūra – raktas į sėkmę

Tik pradėjus daržininkystės ne vertėtų iš karto laukti rezultato. Tinkamas rezultatas gaunamas tik reguliariai laistant, purenant žemes.