Kaip pasirinkti lubinius šviestuvus?

Lubiniai šviestuvai yra vieni populiariausių. Juos nesunku pritaikyti bet kokio pobūdžio erdvėje. Šiandienis asortimentas leidžia rinktis iš daugybės formų, stilių. Kita vertus ne visi žino, kaip tinkamai juos pasirinkti, kad erdvėje būtų užtikrinamas pakankamas kiekis šviesos, o ir patys šviestuvai derėtų su kitais išorės elementais.

Šviestuvo dydis

Šviestuvų kiekis priklauso nuo jų dydžio, todėl prieš perkant apgalvokite ar norite daugiau mažesnio dydžio šviestuvų ar geriau vienas ar du didesni. Priklausomai nuo jūsų kambario zonų išplanavimo, mažesnius šviestuvus siūlome rinktis ten, kur šviestuvas neturi būti esminis elementas traukiantis akį. Vis dėlto, jeigu norite, kad lubiniai šviestuvai atliktų dekoro paskirtį ir taptų netgi erdvės akcentu – tuomet orientuokitės į didesnius, platesnius, išskirtinių formų ar gamybinių medžiagų šviestuvus. Jie ne tik užpildys erdvę pakankamu šviesos kiekiu, bet ir papuoš jūsų namus.

Šviestuvo dekoratyvumas

Renkantis šviestuvus itin svarbus yra jų dekoratyvumas. Nuo to neretai ir priklauso skleidžiamos šviesos kiekis. Jau tampa tendencija, kad kuo šviestuvas išraiškingesnis, tuo jis mažiau atlieka šviesos sklaidos funkciją, o yra labiau kaip meno kūrinys, galintis pakeisti paveikslus ar kitas erdvės dekoro detales. Dabar itin populiarūs minimalistiniai šviestuvai yra ne tik itin paprastos išvaizdos, bet ir taip sukurti, kad galėtų kuo geriau atlikti savo funkciją.

Svarbus faktorius – lubų aukštis

Lubiniai šviestuvai gali būti kabinami arba visiškai „prilipdant“ prie lubų, arba jie turi atskiras pakabinamąsias dalis, kurios leidžia šviestuvą šiek tiek nuleisti (nemaišyti su pakabinamais šviestuvų modeliais). Kokį tipą pasirinksite priklauso nuo jūsų, lubų aukščio. Jeigu lubos yra žemesnės, žinoma, patariame rinktis šviestuvus tvirtinamus prie pat lubų, jei jūsų namų lubos, atvirkščiai, yra aukštesnės, tuomet siūlome kitą variantą – šviestuvus su pakabinama dalimi.

Tebunie šviesa

Lubinio šviestuvo gaubtas yra tiesioginis šviesos sklaidos užtikrintojas. Priklausomai, kokią nuotaiką norite sukurti, galite rinktis visiškai peršviečiamus, skaidrius gaubtus, kurie leis šviesai sklisti nevaržomai. Kita vertus, jei norite labiau romantiško ir paslaptingesnio apšvietimo, tuomet tinka matinio stiklo ar ne tokių atvirų gautų šviestuvai.

Atraskite jums tinkamiausius lubinius šviestuvus ir įsileiskite daugiau stilingos šviesos į savo namus!