Kaip pasirūpinti namais prieš išvykstant atostogauti?

Atostogos – tai, kas asocijuojasi su geromis emocijomis: jų metu pailsima, pasisemiama energijos, patiriami įvairūs nuotykiai. Tikriausiai daugelis žino, kad pasiruošimas kelionei yra labai svarbus, todėl reikia apgalvoti ne mažai detalių. Prieš išvykstant labai svarbu ir tinkamai pasirūpinti savo namais.

 

Apdrauskite namus

 

Būsto draudimas padeda sumažinti patirtus nuostolius įvairių nelaimingų atsitikimų metu. Tiek išvykstant atostogauti, tiek ir ne tiesiog būtina juo pasirūpinti. Toks draudimas dažniausiai apima statinio, namų turto ir civilinės atsakomybės draudimą (tuo atveju, jei žala padaroma kitiems, pvz., kaimynams).

 

Išsivalykite

 

Paskutinis dalykas, kurį norisi daryti tik grįžus iš atostogų – tai valytis, būtent todėl verta pasirūpinti tuo iš anksto. Nebūtina atlikti generalinės tvarkos, tiesiog palikti tokią aplinką, į kurią būtų malonu sugrįžti.

 

  • Šaldytuvas. Prieš išvykstant labai svarbu pasirūpinti ir tvarka šaldytuve. Rekomenduojama peržvelgti jo turinį: jei tam tikri produktai greitai genda, geriausia juos suvalgyti ar užšaldyti – taip galite išvengti maisto švaistymo ir nemalonių vaizdų šaldytuve grįžus iš atostogų.
  • Šiukšlės. Jei būsto draudimas jau yra, namai sutvarkyti, šaldytuvas ištuštintas, atėjo matas išnešti ir šiukšles. Jokiu būdu nerekomenduojama palikti maisto ar kitų kvapą skleisti galinčių atliekų. Be to, verta nepamiršti, kad gali atsirasti ne tik nemalonus kvapas, bet ir nepageidaujamų parazitų.

Tikriausiai daugelis sutiktų, jog visda malonu sugrįžti į tvarkingus namus.

 

Pasirūpinkite skalbiniais

 

Skubant ir intensyviai planuojant kelionę galima netikėtai pamiršti paprasčiausius dalykus, pavyzdžiui, tokius kaip skalbiniai. Laikui bėgant jų kaupiasi vis daugiau ir daugiau, todėl prieš atostogas geriausia visus juos išskalbti. Tokiu atveju tik sugrįžus nebereikia rūpintis užsilikusiais daiktais.

 

Išjunkite elektronikos prietaisus

 

Gaila, tačiau neišjungti elektronikos prietaisai kartai tampa gaisro priežastimi. Ruošiantis atostogoms verta atkreipti į tai dėmesį ir apgalvoti visas detales, tokias kaip priešgaisrinis aliarmas, būsto draudimas ir visi elektronikos prietaisai (televizorius, virdulys, kompiuteris ir t. t. ). Patartina ištraukti laidus iš elektros lizdo, o jei tokios galimybės nėra, pasirūpinti, kad jie būtų išjungti.

 

Tam, kad namai būtų saugūs net ir jums išvykus, svarbu tinkamai pasiruošti. Atkreipiant dėmesį į šiuos dalykus, tai padaryti gali būti lengviau.