Kaip patogiai susidėti virtuvės reikmenis?

 

Virtuvėje praleidžiame nemažai laiko gamindami įvairų maistą. Deja, dažnai virtuvėje vis kaupiame įrankius, reikmenis, produktus tinkamai jų nesudėdami į tam tikras vietas. Indai, puodai, keptuvės ir įrankiai sumaišomi tarpusavyje. Tada virtuvė atrodo apkrauta, netvarkinga ir net nepatogi, nes rasti virtuvės reikmenis tampa vis sunkiau. Maistą taip pat užmirštame, jeigu užkišame už kitų produktų. Kad taip nebūtų, reikia tinkamai susitvarkyti virtuvę.

 

Ko mums iš tiesų reikia?

 

Laikui bėgant prisikaupia daug nenaudojamų daiktų. Iš pradžių juos išmesti būna sunku, vis galvojame, kad juos panaudosime, tačiau kaip buvo nenaudoti, taip ir lieka. Tuo labiau, kad dažnai turime daugybe tokių pačių daiktų. Kas kažkiek laiko daiktus reikia vis atrinkti ir išrūšiuoti.

 

  • Išmeskite tai, ko nenaudojate. Peržiūrėję visus savo virtuvėje turimus daiktus tikrai rasite daugybe nenaudojamų daiktų. Nuo įvairių senų puodų iki susilanksčiusių šaukštų ar šakučių. Tikriausiai stalčiuje guli ir daug vietos užima ir daugiau nei dvi ar trys mentelės. Ar jų tikrai tiek reikia? Keptuvės ir puodai taip pat užima daug vietos, todėl nereikėtų bijoti išmesti senų, pridegusių. Kas kažkiek laiko norisi atsinaujinti, tai daugelis dažniausiai naujų daiktų nusiperka, bet senus taip pat palieka. Geriau jais atsikratyti, o jeigu kada pritrūks – nusipirkti naujų.
  • Išrinkite dažniausiai naudojamus reikmenis. Tikriausiai visi turime reikalingiausius daiktus virtuvėje, kuriuos naudojame dažniausiai. Juos reikėtų laikyti arčiausiai maisto gaminimo vietos. Atvirkščiai su mažiausiai naudojamais reikmenimis. Juos nuneškite toliau, kad nesimaišytų ir kad virtuvės pagrindinė dalis nebūtų apkrauta. Kadangi tokių daiktų prireikia retai, atsinešti jų iš toliau sunku nebus.

Viskas – savo vietoje

 

Neužtenka tik atsirūšiuoti visus virtuvės reikmenis. Reikia juos sudėti taip, kad atrodytų tvarkingai.

 

  • Grupuokite. Nuspręskite, kurioje spintelėje kas bus sudėta. Pavyzdžiui, vienoje laikykite puodus, kitoje birius maisto produktus, o dar kitoje gali būti sudėtos keptuvės. Grupėmis sudėti reikmenys ne tik atrodys tvarkingai, tačiau bus lengvai randami.
  • Naudokite dėžutes, krepšelius. Ypač patogu į permatomas sandarias dėžutes sudėti maisto produktus: ryžius, kruopas, riešutus. Taip galėsite nebijoti, kad maistas išbirs iš maišelių. Dėžutės gražiai susidės viena prie kitos ir sutaupys nemažai vietos.

 

Gražiai sugrupuoti ir į dėžutes sudėti virtuvės reikmenys ir maisto produktai sukurs tvarkingos virtuvės vaizdą. Viską rasite greičiau, o ir papildomai tvarkytis reikės rečiau.

 

Patogią virtuvę turėti labai paprasta, net jeigu ji nedidelė. Jeigu viskas dedama pagal sugalvotą planą, galima sutalpinti net ir didelį kiekį reikmenų, o virtuvė vis tiek atrodys tvarkingai.