Kaip per du mėnesius turėti namus?

Statant mūrinius namus jau tapo įprasta, kad reikia laukti bent pusę metų, kol bus galima įsikraustyti. Greitai besikeičiančioje visuomenėje atsirado poreikis šį laikotarpį sutrumpinti. Taip buvo vis dažniau pradėti statyti karkasiniai nameliai.

Karkasinių namų tipai

Šie namai gali būti statomi dviem būdais, kas juos ir išskiria į du tipus:

  • Įprasti: sklype yra montuojamas pagrindinis karkasas, ant kurio vėliau tvirtinamos plokštės ir termoizoliacinės medžiagos (pradedant nuo išorės – viduje plokštės uždedamos paskiausiai).
  • Skydiniai: procesas vyksta trumpiau, mat plokštės ir termoizoliacinės medžiagos yra sujungiamos į skydus, o vėliau tvirtinamos prie pamatų sklype. Tai leidžia statybas sutrumpinti iki kelių dienų (tačiau užtrunka skydų paruošimas).

Kurį statymo tipą pasirinksite jūs, priklauso nuo jūsų poreikio. Žinoma, jei norite gauti namų raktus kuo greičiau, pravarčiau rinktis skydinius karkasinius namus.

Karkasinių namų medžiagos

Priklausomai nuo, kokios paskirties bus karkasiniai nameliai, gali skirtis jiems siūlomų skydų konstrukcijos. Pavyzdžiui, namų statybos įmonė BakūžėLT (bakuzelt.com), gali pasiūlyti net penkis skydų tipus, kurie priklauso nuo jūsų poreikių:

  • Luxus 1 tiks norintiems statyti itin tvirtus ir pasyvius namus (tai namai, užtikrinantys aukštą energinį efektyvumą, nedideles šildymo sąnaudas). Naudojant šias plokštes, sienos bus bent 34 cm storio.
  • Luxus 2 – storesnės konstrukcijos, nes prie dviejų neoporo sluoksnių prideda ir vata, dėl ko namas tampa šiltesnis. Dėl vatos sluoksnio taip pat yra lengviau išvedžioti inžinerinius tinklus. Žinoma, dėl papildomo sluoksnio sienos tampa storesnės: 38 cm.
  • Standard – paprastasis variantas, turintis du neoporo sluoksnius ir dvi plokštes. Sienos yra 28 cm storio.
  • ECO 1 – naudojamas tik vienas neoporo sluoksnis, todėl rekomenduojama naudoti nedažnai gyvenamuose arba negyvenamuose pastatuose: garažuose, vasarnamiuose. Sienos 18 cm storio.
  • ECO 2 – itin plonos sienos (12 cm), todėl siūloma šį variantą rinktis garažams, vasarnamiams: tose vietose, kur nebūnate dažnai žiemą.

Dėl to, kad naudojamos medžiagos yra pirmiausia paruošiamos gamykloje, tai yra neoporo sluoksniai yra suklijuojami su OSB plokštėmis (jos gaminamos iš klijuotos medienos), statybos trukmė smarkiai sutrumpėja. Tad jei norite per kelias mėnesius pastatomo būsto, tuomet jums puikiai tiks karkasiniai nameliai.