Kaip prižiūrėti medinę lauko terasą?

Ruduo ir artėjanti vadinamoji „bobų vasara“ vis dar traukia su kavos puodeliu, knyga ir šiltu pledu išlįsti į terasą, įsitaisyti ant lauko baldo ir paklausyti gamtos. Tai vienas jaukiausių sezonų, vienas malonumas įsitaisyti minkštame krėsle šildantis paskutiniems saulės spinduliams. Vis dėlto, šiuo laikotarpiu medinės terasos reikalauja daugiau priežiūros, o norint, kad jos sulauktų ir kito šiltojo sezono, vertėtų skirti daugiau dėmesio. Tad patariame ką ir kaip reikėtų daryti.

Kas vyksta su lauko terasa žiemą?

Lauko terasos lentos, atėjus šaltajam sezonui dažniausiai kenčia ne tik nuo spaudžiančio šaltuko, bet ir nuolatinės drėgmės. Ši, veikiama nepalankių orų sąlygų dažnai gali prarasti savo spalvą, patamsėti, nublukti, nutinka ir taip, kad lentos pradeda trūkinėti. Siekiant to išvengti, sezoniškai terasą reikia aliejuoti, dažnai balinti, šveisti bei dažyti. Tačiau šie darbai atliekami jau po šaltojo sezono. Žiemą lauko terasas padengia sniegas, tad kaip ir takus, rekomenduojama pusnis reguliariai nuvalyti. Dėl didelio svorio lentos gali netgi įlūžti ar pradėti skeldėti, tačiau jeigu neleisite kaupti dideliems sniego kiekiams, nieko blogo nenutiks.

Prieš uždarant sezoną

Medinės terasos sezono uždarymas vykdomas dažniausiai spalio pabaigoje, kai lapai palieka medžius, o sėdėti lauke net ir apsiklojus pledu tampa per šalta. Prieš uždarant sezoną, vertėtų terasą nušluoti, nurinkti visus čia pasislėpusius lapus, išvalyti plyšius (tai daryti galima ir naudojant siurblį). Taip pat paslėpkite lauko baldus, juos netinkamos oro sąlygos gali stipriai pažeisti. Ir leiskite terasai ilsėtis laukiant pavasario.

Sezonui sugrįžus – atnaujinimas ir aliejavimas

Pagaliau sulaukus šiltų pavasario dienų ir nustojus pilti liūtims bei kristi snaigėms, praėjus įšalui, galima pradėti terasos paruošimo sezonui darbus. Vienas svarbiausiųjų – aliejavimas ir atnaujinimas. Pirmiausia visą terasos paviršių reikėtų dėmesingai nuvalyti ir nuplauti purvą, dumblą, galimą pelėsį. Leiskite terasai išdžiūti ir pereikite prie aliejavimo.

Tinkamai pasirinktas aliejus atgaivina medinės terasos spalvą, apsaugo ją nuo žalingų UV spindulių. Tiesa, aliejų rinktis siūloma spalvotą, geriausia – artimiausią terasos medienos spalvai. Aliejavimo darbus patogu atlikti naudojant plačius teptukus, tačiau tepant atkreipkite dėmesį į tai, kad aliejus turi gražiai padengti lentas, tačiau perteklius čia nereikalingas. Tai atlikus leiskite terasai netrukdant išdžiūti – nemindžiokite, nevaikščiokite ir įspėkite vaikus. Taip terasos spalva bus vientisa ir tvarkinga. Galiausiai – traukite laukan baldus ir pradėkite vėl mėgautis nauju medinių lauko terasų sezonu.