Kaip rinktis minkštus baldus, kad jų priežiūra nebūtų sudėtinga?

Didžiausia problema įsikuriant naujuose namuose tampa baldų pasirinkimas. Ypatingai daug dėmesio skiriama labiausiai namų erdvėje naudojamiems – minkštiems baldams. Šie reikalingi tiek miegamajame, tiek svetainėje, tiek svečių kambaryje. Renkantis minkštus baldus svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų suderinamumą su namų interjero stiliumi, tačiau ir į jų valymo ypatybes. Ką ir kaip rinktis, norint išvengti sudėtingų minkštų baldų valymo procedūrų?

Minkšti baldai naudojami daugelyje kambarių

Daugelis pasakytų, kad svarbiausia namų erdvė yra miegamasis. Tačiau dar svarbesnė yra svetainė. Joje vyksta ne tik filmų seansai penktadienio vakarą, bet ir šeimos bei draugų susibūrimai. Minkšti svetainės baldai yra naudojami gerokai intensyviau nei, pavyzdžiui, miegamojo baldai, o svetainės sofa diena iš dienos tampa mėgstamiausiu šios gyvenamosios erdvės baldu ir akcentu.

Kaip prižiūrėti minkštus baldus

Svetainės baldai dėl intensyvaus naudojimo greitai dėvisi, o kas mėnesį kreiptis į valymo paslaugas teikiančias įmones atrodo nepatogu. Todėl renkantis minkštus baldus svarbu panagrinėti ir jų valymo instrukcijas. Jau vien tam, kad gyventi būtų lengviau.

  1. Norint, kad baldai laikytų kuo ilgiau, o valymo procedūros neapsunkintų gyvenimo, svarbu atkreipti dėmesį į baldų apmušalų audinius ir jų charakteristikas. Svetainei reikalingi kuo lengviau prižiūrimi baldai. Teiraukitės audinio, kuris būtų atsparus trinčiai ar bent jau nediltų ypač greitai.
  2. Svetainės erdvė yra pagrindinė susibūrimų vieta, todėl labai svarbu, kad pasirinktų baldų audiniai nesugertų kvapų. Juk nesinori dar savaitę po savaitgalio pobūvio užuosti išlieto alkoholio ar cigarečių kvapus.
  3. Lengvai prižiūrimi minkšti svetainės baldai nėra atsparūs santykiui su lino, vilnos, medvilnės ir bambuko audiniais. Nors šie audiniai ir pasižymi natūralumu, tačiau juos taip sudėtinga prižiūrėti. Jei labai norisi natūralumo, galite bandyti natūralia oda aptrauktus baldus. Šie pasižymi ilgaamžiškumu ir lengva priežiūra. Retkarčiais nuvalyti dulkes ir išpurkšti impregnuojančia priemone – tai viskas ko tokiems baldams reikia.
  4. Renkantis svetainės baldus aptrauktus natūralia oda, taip pat svarbu akcentuoti, jog norint kuo ilgiau išlaikyti jų naują išvaizdą, patartina retkarčiais atidaryti langus, vien tam, kad audinys prisigertų drėgmės. Visgi žinoma, kad natūrali oda tinkamai neprižiūrima yra linkusi skilinėti ir džiūti. Dėl šios priežasties, nestatykite jų prie šilumos prietaisų, kaip pavyzdžiui, radiatorių ar orkaitės.  

Minkšti svetainės baldai yra ne tik svarbi gyvenimo namuose detalė, suteikianti tiek jaukumo, tiek patogumo jausmą. Tai svarbi interjero detalė, todėl siekiant stiliaus ir ilgaamžiškumo, svarbu rinktis atsakingai.