Kaip sukurti stilingą lauko erdvę?

Kaip kurti namų dizainą, dažnai nusprendžiame lengvai – yra daugybė stilių pavyzdžių ir prekių, kurios padeda įgyvendinti tobulos erdvės viziją. Vis dėlto kai pradedame kalbėti apie eksterjerą dažnai kyla klausimų, nuo ko pradėti ir kas čia labiausiai tiktų. Šis straipsnis turėtų padėti atsakyti į rūpimus klausimus.

Derinimas

Jūsų lauko erdvė turėtų derėti su vidaus. Pavyzdžiui, jei viduje vyrauja modernas, šiuolaikiška turėtų būti ir lauko sienų apdaila. Jūsų erdvės turi sukurti stiliaus harmoniją, todėl venkite drastiškų sprendimų – pavyzdžiui, išorėje kurti vintažinį stilių, o viduje – futuristinį. Atrodys paprasčiausiai neskoningai.

Poilsio zona

Jei turite pakankamai erdvės lauke, sukurkite poilsio vietą, skirtą jūsų šeimai ir draugams. Pasidomėkite, kokie pinti baldai derėtų prie jūsų interjero, išsirinkite patogų ir pakankamai platų staliuką. Svarbiu lauko erdvės akcentu gali tapti ir grilinė – juk čia vasara praleidžiama daugiausiai laiko. Jei jūsų kambario vidus eklektiškas, neturi aiškaus stiliaus, rinkitės neautralią poilsio zoną.

Dailus takas

Kiekvienas stilingas namų takas suteikia prabangos, jaukumo pojūčio. Rinkitės plytelėmis arba akmenėliais grįstą taką. Savo sprendimą derinkite prie namo spalvos, neužmiršta turi būti ir lauko sienų apdaila. Takas gali būti kuriamas ir netradiciškais būdais – naudojant įmantras plyteles, margus akmenis. Išlaisvinkite fantaziją ir sukurkite savitą kelią namuose.

Sodas

Viena dažniausių klaidų formuojant sodą – sodinti lepius augalus, kurių neįstengsite prižiūrėti arba neskirsite pakankamai laiko jiems sutvarkyti. Įsirenkite sodą, gėlyną, kuris atskleistų jūsų namo išorės grožį ir atvertų patrauklią panoramą. Kurdami šį įvaizdį atsižvelkite į aplinkoje vyraujančias spalvas ir jūsų asmeninius poreikius.

Sodo aksesuarai

Sodo aksesuarai gali puikiai papildyti jūsų kuriamą namų įvaizdį. Net keli didesni vazonai, derantys prie lauko erdvės, gali atskleisti gerą stiliaus pojūtį. Vertinkite savo lauko erdvę ir ją apstatykite tik tais daiktais, prie kurių lauko sienų apdaila atrodo žaviai. Be to, rinkdamiesi sodo detales atkreipkite dėmesį į jų patvarumą – pasidomėkite, kurios eksterjero detalės yra atsparios karščiui, šalčiui, drėgmei.

Laužavietė

Stilinguose namuose gali būti įrengtas ir židinys, laužavietė, aplink kurią būtų lengva sukurti poilsio zoną. Laužas – puiki išeitis šaltais vakarais, norint išsikepti gardų patiekalą arba sukurti jaukumą. Kurdami šią erdvę pasidomėkite, kokios plytos, akmenys yra tinkamiausi, kokia spalva dera geriausiai.

Jei kuriate lauko erdvę apmąstykite savo pasirinkimus – geriausia nusibraižyti mažą eskizą, kuris atskleistų, ar pasirinktas dizainas, išplanavimas yra jums tinkamas, ar interjero detalės dera su lauko sienų apdaila. Svarbiausia, kad susikurtumėte erdvę, kuri atitiktų jūsų poreikius ir lūkesčius – jei neturite laiko, geriau nepirkite produktų, kuriems reikia išskirtinės priežiūros, o jei gamta jums – malonumas, galite rinktis ir vešlesnius gėlynus, jiems skirti laiko daugiau.