Kodėl rąstiniai namai yra geresni už įprastos konstrukcijos namus?

Rąstiniai namai nėra naujiena – tai daugiau mažiau visada buvo populiarus sprendimas, kuris dar aktualesnis šiandien. Vis labiau atsigręžiant į gamtą ir grįžtant prie natūralumo ir tikrojo tvarumo – rąstinių namų projektai tampa labai pageidaujami ir sėkmingai konkuruoja rinkoje su įprastais, plytiniais namais.

Rąstinių namų privalumai – ekologiškumas ir nauda sveikatai

Rąstiniai namai yra vertinami ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Tai ekologiški, solidumą, tvarumą ir ilgaamžiškumą simbolizuojantys statiniai. Pirmiausia, pušies rąstas yra visiškai natūrali ir žmogaus organizmą atpalaiduojanti statybinė medžiaga. Iš rąstų pastatytame name ne tik gera gyventi, nes jis yra natūralus šilumos sulaikytojas, todėl namuose visada jauku, reikia skirti mažiau išlaidų šiluminei energijai, bet taip pat medienos skleidžiama harmonija nuramina ir teigiamai veikia žmogaus emocinę būseną. Gerai sumodeliuoti rąstinių namų projektai ir tinkama jau pastatyto namo priežiūra užtikrina pastato ilgaamžiškumą. Jeigu namu gerai rūpinimąsi – jis stabilus ir tinkamas gyventi išlieka net 150 – 200 metų, todėl tai ne tik, galima teigti, yra „amžina“ investicija, bet ir iš kartos į kartą perduodamas pasirinkimas.

Vėdinimo sistema – pamirškite apie ją rąstiniame name

Rąstiniame name nereikia įrenginėti atskiros vėdinimo sistemos, priešingai nei iš plytų statomame pastate. Pušies mediena ir rąsto apdirbimas sukuria sąlygas namui vėdintis savarankiškai, natūraliai. Gyvenant iš rąstų pastatytame name nejausite pernelyg didelės oro drėgmės ar jos trūkumo – mediena viską subalansuoja tinkamai ir puikiai išlaiko reikiamą drėgmės lygį.

Puikiai pritaikyti Lietuvos klimatui

Ruošiami rąstinių namų projektai yra pritaikomi kiekvienos vietovės klimatui. Todėl Lietuvos gamintojai atsižvelgia į 4 sezonų kaitą ir apdirba medį taip, kad nebūtų vėsu šaltuoju metų laiku. Statomas rąstinis namas nereikalauja ypatingo sienų apšiltinimo (kaip modernūs mūriniai pastatai), tai gali būti paprastas medis. Gerai išdžiovinta rąsto mediena atitinka plytinės sienos, siekiančios 1,2 m storį, šalčio sulaikymą ir netgi jį viršija. Reikia nepamiršti ir faktoriaus, kad iš rąstų statomi namai turi ypatybę itin greit sušilti ir labai lėtai atvėsti. Todėl namuose, juos prišildžius ilgai išlaikoma maloni šiluma.

Atraskite rąstinių namų privalumus ir ryžkitės mūrinį pastatą iškeisti į ekologišką ir itin tvarų variantą!