Koks turėtų būti vaikų kambarys?

Apie tai, kaip sunku įsirengti naujus namus – jau tikrai kalbėta. Daug kas kalba, kad čia reikalingas atidumas, interjero dizaino pagrindų ar bent jau būsto dizaino vizualinis suvokimas. Taip pat svarbu gebėti derinti spalvas ir dar šiek „gaudytis“ architektūroje. Visgi, viskas nėra taip sudėtinga, kaip gali atrodyti paskaičius kelis straipsnius interjero žurnaluose. Mes šįkart ėmėmės nagrinėti daugiausiai dėmesio reikalaujančią erdvę – vaikų kambarį. Koks jis turėtų būti?

Kokios reikia lovos?

Šis klausimas sukasi jaunų tėvų galvose dar neturint įrengto net savo miegamojo. Dviaukštės lovos ar pora viengulių? Su stalčiais patalynei ar žaismingas komplektas kartu su rašomuoju stalu? Kaip išsirinkti tinkamą? Mūsų patarimas: apžvelkite kambarį. Jeigu vaikų kambarys bus didesnis ir matote, kad jame laisvai tilptų dvi vaikiškos lovos, du rašomieji stalai, spinta ir dar liktų vietos žaidimų erdvei – viskas gerai. Taip ir dėliokite.

Tačiau jeigu kambarys mažesnis, o jame gyventi teks dviem vaikams, atsižvelkite į tai, kad dvi lovos užgriozdins kambarį. Vaikams reikia erdvės žaidimams ir įvairūs baldai neturėti trikdyti judėjimo patalpoje. Šiuo atveju geriau rinktis komplektus, sujungtus su rašomaisiais stalais, o jei šių nereikia, tada pasirinkimas – dviaukštės lovos. Jos ne tik taupys vietą, bet ir taps smagia atrakcija vaikams.

Kokias rinktis spalvas?

Šiuo atveju daugelis stengiasi atsižvelgti į vaikų lytį – berniuko ar mergaitės bus kambarys. Visgi, geriau atsižvelgti į mažųjų amžių, nei į lytį. Vaikams iki 3 metų spalvos turėtų būti kuo labiau pastelinės, švelnios. Nuo 3 metų iki maždaug 10-ies galima dėti ryškesnes, tačiau jos taip pat neturėtų blaškyti dėmesio. Jei norite paįvairinti kambarį ryškesnėmis spalvomis, tegul šios vyraus žaidimų, o ne poilsio zonoje. Geriausia rinktis švelnią, blankią gelsvą, rausvą, melsvą. Tokias, į kurias žvelgiant nepaskausta akių.

Kaip suderinti skirtingas zonas?

Paskutinysis klausimas – aktualiausias. Juk mažųjų kambaryje turi tilpti ne tik poilsio zona, bet ir darbo bei žaidimų erdvės. Vienas kambarys, atliekantis daugiau nei vieną funkciją (visai atvirkščiai nei Jūsų miegamasis). Taigi, norint suderinti kelias skirtingas zonas, reikėtų atsižvelgti, kad nesvarbu, bus pasirinktos dviaukštės lovos ar viengulės, aplink jas neturėtų būti ryškių spalvų ar žaislų.

Dėliokite daiktus ir spalvas taip, kad aiškiai būtų matoma, kur vaikas ilsisi, kur žaidžia, o kur mokosi. Tai paryškinti gali spalvos arba baldai. Prie vienos sienos tegul bus lova, prie lango (priešais lovą) rašomasis stalas, o prie kitos žaislai.

Tegul mažieji džiaugsis funkcionalia ir patogia erdve bei galės ilsėtis neblaškomi žaislų, ryškių spalvų ir kitų, su poilsiu nesusijusių atributų.