Langai – neprilygstamas namų akcentas

Namų dekoras – sritis, kuri pateikia iššūkių daugeliui mūsų. Siekiant susikurti jaukią, stilingą, skoningą aplinką tenka ieškoti įvairių kompromisų. Visgi suderinti komfortą, funkcionalumą ir stiprų estetinį įspūdį įmanoma. Puikus pavyzdys – „Domus Lumina“ siūlomi foto roletai. Papasakosime apie juos ir kitus būdus, kaip paversti langus dėmesio traukos centru.

 

Visa ko pagrindas – spalvos

 

Jau esame rašę, kad vienas svarbiausių bet kurios patalpos interjero aspektų yra spalvos. Jos išties labai reikšmingos, nes puikiai tinka ir fonui, ir akcentams. Tad jei norite, kad langai viliotų žvilgsnį, pirmiausia sukurkite jiems tam tikrą foną. Šiuo tikslu verta dažyti ar tapetuoti sienas šviesiomis spalvomis, jas pritaikyti ir grindims, netgi baldams.

 

Žinoma, tai nereiškia, kad vienintelis spalvingas dalykas patalpoje tegali būti langai. Geriausia, kai spalvos atsikartoja. Tad iš anksto apgalvokite, kokios labiausiai tiks akcentams ir įsigykite reikiamos spalvos detalių. Rekomenduojama laikytis proporcingumo ir pasistengti, kad akcentine spalva pasižymėtų 3–5 daiktai, priklausomai nuo jų dydžio.

 

Nuo rėmų iki uždangos

 

Kaip pastebi „Domus Lumina“ komanda, foto roletai puikiai papildo lango kompoziciją. Visgi juos reikėtų derinti su aplinka. Apgalvokite, kokia spalva derėtų dažyti lango rėmus. Galbūt geriausia, kad matytųsi natūrali mediena, o gal labiausiai tiks paprastai balti plastikiniai rėmai?

 

Foto roletų audinys gali „susišaukti“ su rėmo spalva. Pavyzdžiui, jei ant roletų bus atspausdintas lauko gėlių atvaizdas, greičiausiai ten bus ir geltonos spalvos. Būtent tokia spalva gali džiuginti tiek pats lango rėmas, tiek kiti akcentiniai daiktai.

 

Ką atvaizduoti?

 

Ant foto roletų galima atvaizduoti viską, ką tik širdis geidžia – nuo vaikų nuotraukos iki jūsų unikalaus kūrinio. Žinoma, rinktis galite ir kokį abstraktų darbą. Foto roletai gali būti pasirenkami ir iš „Domus Lumina“ asortimento. Taigi, galimybės sukurti žavų namų akcentą – labai didelės.

 

Atsižvelgti galite į aplinką, pomėgius. Pavyzdžiui, jei domitės augalais, galite visus namus jais puošti (daugiau apie tai čia), ir jų atvaizdą panaudoti roletams. Jei tiesiog norisi spalvų, galite rinktis kokį grafinį spalvingą darbą.

 

Nepamirškite ir erdvės aplink langą – panašiu atvaizdu gali džiuginti pagalvėlės ant plačios palangės ar net kilimai. Svarbiausia – nebijoti eksperimentuoti, kurti savitą kompoziciją. Juk galų gale namai patinka tada, kai jie mus puikiai atspindi.