Sodybos priežiūra – kada ir kokius darbus svarbiausia atlikti?

Liepos mėnuo – vasaros vidurys, tačiau tai nereiškia, kad darbai sode su juo baigiasi. Nors birželis laikomas vienu darbingiausių, liepa – mažai kuo atsilieka. Tiems, kurie šiais metais pirmą kartą dorojasi su darbais sode, turime kelis patarimus. Plačiau kalbama apie tai, kokie darbai svarbiausia, kada juos atlikti ir kaip tai padaryti greičiau ir efektyviau.

Kiemo vejos ir gyvatvorių priežiūra

Jei sodą turite tik pirmuosius metus, o ši vasara sodyboje Jums – pirmoji, tikėtina, kad dar negirdėjote, kokią naudą Jums suteikti gali akumuliatoriniai įrankiai. Daugelis pradedančiųjų darbus sode, tiek vejai, tiek gyvatvorėms ieško kuo efektyvesnių darbo įrankių, galvodama apie darbo našumą, tačiau visiškai pamiršdami, kad aplink juos dar gyvena ir kiti gyventojai. Na nebent sodas yra kažkur miško tankmėje ar plyname tuščiame lauke. Kitais atvejais, benzininiai įrankiai ne visada yra geriausias pasirinkimas. Kodėl?

Na, į sodus visi patraukia savaitgaliais, tačiau liepos darbai nelaukia. Apžėlusią gyvatvorę reikia tvarkyti reguliariai, lygiai to paties reikalaus ir vejos priežiūra. Tačiau benzininiai įrankiai, kaip pavyzdžiui, vejapjovė ar žoliapjovė – yra labai triukšmingi ir tikėtina, kad pykdys kaimynus, kurie į sodybą atvyko ramiai pailsėti ir atsipūsti nuo miesto triukšmo. Tad vejos priežiūros, gyvatvorių, patvorių tvarkymą ir panašius triukšmingus darbus geriausia palikti šeštadienio rytui. O jeigu nepavyksta ir visgi į sodą keliaujate tik sekmadieniais, gelbės efektyvūs, tačiau tyliau veikiantys akumuliatoriniai įrankiai.

Darbai darže

Daržo lysvėje tokie įrankiai neturi prasmės, tačiau ką veikti čia tikrai yra. Čia daugiau prireiks patogios ir efektyvios laistymo žarnos, kuri tiks tiek lauke augančioms daržovėms, tiek šiltnamyje. Labai svarbu, kad karštomis dienomis visi augalai gautų pakankamai drėgmės. Tad laistyti važiuoti kartais gali tekti ir vidury savaitės. Jeigu nepavyksta, rinkitės automatinę laistymo žarną, kuri bus užprogramuota laistyti konkrečiu metu po truputį ir ne per daug.

Sodyba – nemažas darbas, reikalaujantis daug laiko ir pastangų. Bet savaime aišku, kad tik prižiūrimas sodas duos vaisių, džiugins ir kels šypseną. Juk kam pirkti sodą, jei jo ir toliau neprižiūrėsite. Skirkite dėmesio jo priežiūrai ir savaitgaliais visada bus kur išvykti pailsėti ar paskanauti šviežių vasaros gėrybių.