Spalvų paletė namuose: kokias spalvas rinktis skirtingoms namų zonoms?

Apie interjero spalvas kalbama daug. Vienos ramina, kitos nuteikia žaismingai, skatina kūrybiškumą ar slopina emocijas. Ar tai bus miegamojo sienos, ar užuolaidos, tampa aišku, kad tai, kokias spalvas renkamės namuose, dažnai nulemia ir mūsų vidinę būseną. Ką rinktis, kad namų aplinkoje visada jaustumėmės gerai? Patarimai parengti pagal įmonės „Domus Lumina“ svetainėje pateiktą informaciją.

Svetainė

Namų zona, kurioje dažniausiai susėdama po dienos darbų ar leidžiamas laisvas šeštadienis. Tam, kad ši namų zona visada atitiktų savo funkciją, aktualu rinktis šiltesnes spalvas, skatinančias bendravimą ir stiprinančias tarpusavio ryšį. Tai gali būti tiek raudona, geltona ar oranžinė. Mėlyni atspalviai šioje erdvėje gali atšaldyti ne tik patalpą, bet ir santykius. O itin tamsios spalvos turi stiprų dramatišką efektą. Tad baldams ir sienoms rinkitės šiltus rudus ar smėlio spalvos atspalvius. Jei šioje erdvėje reikalingos naktinės užuolaidos, verčiau rinkitės tamsią rudą ar raudoną nei juodą spalvą.  Tai leis išvengti melancholijos.

Miegamasis

Erdvė, kurioje siekiama atsipalaidavimo ir norisi pailsėti. Itin ryškios spalvos to padaryti neleis, be to gali stipriai erzinti. Visgi kartais ir miegamojo zonoje norisi vieno kito ryškesnio akcento. Tam pasiekti dažnai siūloma rinktis violetinę spalvą. Visgi tai nėra geras pasirinkimas. Ši spalva kaip tik padidina asmens budrumą bei ragina mąstyti, o tai tikrai neleis pailsėti. Daug geriau tiks pastelinės spalvos ar švelnių žalių atspalvių paletė. Nuo seno žinoma, kad žali žemiški atspalviai neša ramybę iš gamtos. Tuos pačius žemiškus atspalvius rekomenduotina rinktis ir renkantis užuolaidas. Jos daugelis užuolaidų salonų, tame tarpe ir „Domus Lumina“ tikrai gali pasiūlyti Daug įtakos mūsų poilsiui turi ir naktinės užuolaidos. Rinkitės gamtai artimas tamsesnes spalvas, venkite raudonos.

Virtuvė ir valgomasis

Ši namų zona yra kūrybiškumo erdvė. Tad ir spalvų šioje aplinkoje reikia būtent tokių, kurios neleistų nuslopti kūrybiškam mąstymui. Dažniausiai siūlomas derinys – mėlyna ir geltona. Mėlyna ragina mąstyti, o geltoni atspalviai skatina ne tik kūrybiškumą, bet ir gerą nuotaiką, asocijuojasi su džiaugsmu ir pozityviomis emocijomis. Šis spalvų derinys neleis nuslopti virtuvinių šedevrų idėjoms, skatins bendravimą ir geras emocijas.

Kiekviena namų erdvė turi savo tikslą ir funkcijas. Pasirenkamos spalvos arba padeda tas funkcijas atlikti, arba ne. Dėl šios priežasties, spalvos turi būti atsirenkamos itin atidžiai. Nesvarbu, kas tai bebūtų – virtuvėje kabinama spintelė, svetainės sofa ar miegamajame kabančios naktinės užuolaidos.