Stilinga, jauki ir funkcionali svetainė – kaip tokią susikurti?

Iš pirmo žvilgsnio dažnam atrodo, kad apie interjero stilius jie nusimano pakankamai daug, jog patys be niekieno pagalbos galėtų susikurti sau jaukų, patogų, o svarbiausia stiliumi ir funkcionalumu grindžiamą interjerą. Juk tiek daug įvairiausių baldų šiandien, viskas ko reikia – tai derinti spalvas. Iš tiesų, darbo įdėti gali reikėtų gerokai daugiau, o funkcionalumas – tai ne tik spalvinė paletė ir transformuotis galintys baldai. Norite susikurti jaukią svetainę? Pateikiame Jums kelis patarimus, kaip tai padaryti ir į ką atsižvelgti.

Pirmiausia – poreikiai

Visiškai nesvarbu, kokio dydžio bus Jūsų svetainės erdvė, gyvenate sostinėje ar kažkur Šiaulių pakraštyje, pirmiausia Jums reikia išsigryninti savo poreikius. Juk tik žinant, ko norite iš svetainės, bus galima tinkamai pasirinkti baldus, dekoracijas ir kitus stiliaus atributus. Štai, pavyzdžiui, Jūsų svetainė yra ypač maža, tačiau kiekvieną penktadienį turėjote gražią tradiciją organizuoti draugų susibūrimus savo namuose. Pirmasis poreikis – jų sutalpinimas vienoje erdvėje. Daugelis gyvendami Lietuvos pakraštyje, galvoja, kad stilingi ir praktiški minkštieji baldai Šiauliuose neegzistuoja, tad ir jaukių tradicijų atsisako vien jau dėl požiūrio, kad namai pirmiausia turi patikti kitiems, o ne sau. Visgi, akcentuojame dar kartą, kad svarbiausia čia – Jūs.

Pagalvokite apie savo pomėgius. Svetainėje daugelis leidžia savo laisvą laiką, užsiima mėgstamiausiomis veiklomis, kurios gali būti ypač skirtingos – nuo knygų skaitymo iki rankdarbių ir piešimo. Kokius baldus tuomet rinktis? Kaip juos išdėlioti? Ar galima atrasti baldus, kurie atitiktų visų namiškių poreikius ir dar patiktų svečiams? „Magrės baldai“ mano, kad tai įmanoma ir pateikia kelis pasiūlymus, kaip būtų galima užpildyti erdvę ir kokius baldus rinktis.

Stilingo ir funkcionalaus erdvės užpildymo idėjos

• Statykite baldus viduryje svetainės. Negrūskite jų visų šalia sienų, tai – pasenęs būdas apstatyti erdvę. Be to, optiškai ją sumažina. Manote, kad bus nepatogu apeidinėti baldus ir tai trukdys judėjimui? Nesijaudinkite, tai padės sukurti dar kelias skirtingas funkcines zonas, o taip pat tai – praktiškas būdas atskirti svetainę nuo virtuvės ar valgomojo.

• Domina minkštieji baldai Šiauliuose? Užsukite apsidairyti į „Magrės baldų“ salonus, tačiau nepamirškite, kad funkcionalumas priklauso ne tik nuo minkštųjų baldų, bet ir nuo korpusinių. Papildykite svetainę ir stilingomis sekcijomis ar kavos staliukais, kurie leis ne tik jaukiai pasėdėti su keliais artimiausiais draugais, bet taip pat ir patiems maloniai pradėti savaitgalio rytus, atvertus mėgstamą žurnalą ir gurkštelint skaniausios kavos.

• Nesunkite galvos apie mažą kvadratūrą. Rinkitės išskleidžiamus ir pasididinančius baldus. Minkštieji kampai su miegamojo mechanizmu šiandien vieni populiariausių. Didžiausias jų privalumas – galimybė akimirksniu iš sofos turėti papildomą miegojimo vietą netikėtiems svečiams.

Jaukumas ir funkcionalumas visada susiję, tačiau svarbiausia yra tai, kaip namuose jaučiatės Jūs. Ne Jūsų mama, ne tėtis, ne geriausias draugas ar pusseserė, o Jūs. Pirmiausia vadovaukitės savo nuojauta ir kreipkite dėmesį į savo poreikių. Nes tik tuomet, kai namuose bus gera būti Jums, taip jausis ir Jūsų artimieji.