Vaikiškų lovų rūšys

Nėra nustatyta tikslios amžiaus ribos, kuomet mažylį iš kūdikio lovytės, reikia perkelti į vaikišką lovytę. Dažniausiai toks laikas ateina, kai mažylis jau nebetelpa savo lovytėje, sėkmingai išsiropščia per jos šoną. Susiklosčius tokiai situacijai, tėveliai turi pamąstyti apie naujos vaikiškos lovytės įsigijimą. Pripažinkite, kad vaikui parinkti lovytę nėra lengva užduotis, nes vaikiškų lovų pasiūla yra tikrai didelė. Lovos vaikams gali būti skirstomos pagal savo estetines ir funkcines savybes, todėl renkantis yra svarbu žinoti, kokios rūšies lovytės Jūs ieškote savo vaikui.

 „Auganti“ lovytė

 

Kaip rodo šios lovytės pavadinimas, tai yra kartu su Jūsų vaiku „augantis“ baldas. Tokia lova vaikui yra tikrai nemaža investicija, todėl daugelis tėvų supranta, kad toks pirkinys, kaip „auganti“ lovytė yra ekonomiškas ir ilgalaikis sprendimas.

 

Dažnai „augančios“ lovytės turi savo etapus:

 

  • Kūdikystės laikotarpiui skirtas etapas, kuomet lovytė yra pritaikyta Jūsų kūdikiui (su šoninėmis „grotelėmis“, standartinio dydžio kūdikio lovytei skirtas čiužinys);

 

  • Mažylio lova. Paprastai šiuo laikotarpiu nuimamos priekinės šoninės „grotelės“, čiužinys padedamas žemiausiame lygyje, kad vaikas pats galėtų išlipti ir įlipti į lovą. Taip „augančios“ lovos vaikams paprastai transformuojamos vaiko 1,5 – 3 metų laikotarpiu.

 

  • Vaiko lovytė (viso dydžio lova). Nuimamos visos šoninės „grotelės“, pakeičiamas čiužinys (pritaikomas pagal lovytės „paaugtą“ dydį).

 

Pusaukštės lovos su žaidimų ar mokymosi erdve

Pausaukštės lovos ne tik papuoš vaiko kambarį, tačiau ir suteiks jam papildomą žaidimų ar mokymosi erdvę. Į tokių lovų rėmus gali būti integruota čiuožyklos, stalai, kopėčios, palapinės. Dažnai tokios lovos yra parduodamos su apsauginėmis pertvarėlėmis, apsaugančiomis vaikus nuo iškritimo miegant. Papildoma erdvė, esant po miegamąja dalimi gali būti panaudota kaip džiaugsmo, svajonių, pramogų ir mokymosi vieta.

 

Transporto priemonės, pilys ir kitos lovos, imituojančios vaikams patinkančius žaislus

 

Šiuo metu itin populiarios lovos vaikams, kurios imituoja vaikams skirtus žaislus. Turbūt kiekviena mergaitė džiaugtųsi miegodama princesės pilyje, o berniukas turėdamas savo nuosavą miegamą lėktuvą, automobilį, autobusą, laivą.

 

Klasikinio tipo lovos, su rėmu ir čiužiniu

 

Tokios lovos dažnai gaminamos iš medžio, arba medžio drožlių plokščių. Dažnai tai yra pats populiariausias ir lengviausiai dizaino prasme pritaikomas, pasirinkimo variantas.

 

Renkantis, labai svarbu yra atkreipti dėmesį į vaikui skirtos lovytės saugumą. Tuo pačiu nepamirškite, kad vaikai dažnai yra kupini energijos ir mėgsta šokinėti ant lovų, todėl tvirta lovos konstrukcija turėtų būti vienas iš pasirinkimo kriterijų.