Ventiliacijos sistemos – ne tik vėdina, bet ir saugo sveikatą

Dabar – vasaros sezonas. Vieni žmonės nuo milžiniškų karščių stengiasi vykti atsivėsinti prie jūros, kiti – valgo ledus ir mėgaujasi šaltais gėrimais. Tačiau nieko nėra smagiau, kaip grįžus iš po tvankaus oro lauke į šaltą, atvėsintą kambarį, kur galima ramiai atsivėsinti be jokių pastangų – tik sėdint ant sofos ir kvėpuojant gaiviu oru. Tai oro ventiliacijos sistemų darbas. Tačiau tai nėra vien tik atvėsinimo sistema. Tai yra ir pagalba sveikatai.

Ventiliacijos sistema – draugė sveikatai

 

Ventiliacijos sistemos taip pat veikia kaip oro valomasis mechanizmas. Jis neleidžia kambariams sudusti, užsibūti nešvariam orui. Nors ir langai gali tapti namų akcentu bei vėdinti patalpas, tačiau pro langus vis tiek gali tiesiogiai patekti dulkių ir nešvarumų, o nusėdusios dulkės kambaryje niekur nedings bei gali sukelti ar suaktyvinti ligas.

 

Išbandžiusiųjų atsiliepimai

 

Buvo atliktas tyrimas, ar daug asmenų naudojasi ventiliacinėmis sistemomis. Iš apklaustųjų 60 žmonių, 45 atsakė, jog turi namuose įsirengę tokias sistemas. Vienas iš apklaustųjų vardu Povilas teigė: „Dar niekada nesidžiaugiau kažkokiu pirktu įrenginiu, kaip kad džiaugiausi įsirengęs namuose ventiliacijos sistemas. Nuo vaikystės aš sergu astma, todėl man dažnai užeina dusulys. Negalėdavau netgi atsidaryti langų, nes iš lauko nešamos gėlių žiedadulkės dar labiau keldavo alergiją. Po to, kai mūsų namuose atsirado ventiliacijos sistemos, pamiršau ką reiškia astmos priepuolis.“

 

Apie ventiliacijos sistemas taip pat atsiliepė ir apklaustoji Kamilė. Ji teigia: „Su vaikinu persikėlėme gyventi į naują būstą. Tik persikraustę pajutome, jog bute jaučiasi pelėsio kvapas. Visaip bandėme išnaikinti, tačiau mums vis nesisekė. Galiausiai internete pasiskaitėme, jog egzistuoja toks dalykas kaip ventiliacijos sistemos ir jos gali padėti. Iš pradžių dvejojome, tačiau po kiek laiko nusprendėme, jog galbūt tai padės. Praėjus dienai grįžę su draugu namo negalėjome patikėti: pelėsio kvapo – kaip nebūta! Be galo džiaugiamės pirkiniu. Dabar galime džiaugtis ne tik gaivumu namuose, bet ir išnaikintu pelėsio kvapu.“

 

Taigi, ventiliacijos sistemos yra pravartus dalykas. Jis ne tik atgaivina karštą vasaros dieną ir įleidžia šviežią orą į patalpą, bet, taip pat, gali išgelbėti nuo sveikatai kenkiančių dulkių ir grybelių.