Viengulės lovos vaikams – kaip išrinkti tinkamą?

Vaikai, kaip žinoma, dažnai yra labai įnoringi, o taupyti linkę tėvai neretais atvejais nepasiruošę leisti pinigų lovai, kurią po kelerių metai mažieji išaugs. Šiuo atveju specialistai siūlo dairytis paprastesnio varianto, kuris ne tik būtų praktiškesnis, bet dar ir lengviau pritaikomas prie kintančių vaikų poreikių. Kaip išrinkti tinkamiausią – pateikiame kelis patarimus.

Atsižvelkite į vaiko amžių

Jauniems tėvams dažnai kyla klausimas, kada jau mažiesiems reikėtų kraustytis iš apsauginė tvorele papildytos lovelės. Juk viengulė lova yra mažiau saugi, tad koks amžius yra tinkamiausias keisti miego įpročius ir baldus? dažniausiai lovelėje su apsaugine tvorele vaikai miega iki 3 metų, tačiau kai kurie tėvai mažuosius iškrausto į jiems kurtą kambarį dar šio mažiaus nesulaukus. Šis sprendimas stipriai priklauso nuo to, kaip labai vaikas yra savarankiškas, taip pat nuo prisirišimo prie tėvų. Jei mažylis be naktinių atsikėlimų, visą laiką išmiega savo lovoje ir nemato reikalo prašytis pas tėvus į lovą – puiku. Tačiau nepamirškite, kad lova turėtų vis tiek būti su papildoma apsauga, jei vaikui nėra trejų.

Maždaug nuo 4-5 metų vaikams puikiai tiks paprasta viengulė lova arba kušetė. Ją dekoruoti galima spalvinga ir temine patalyne, tad keisti apmušalų pagal individualius vaiko poreikius ir po kiek laiko keisti patį baldą dėl išaugimo neprireiks. Įvairių kušečių ir viengulės lovos pasirinkimo variantų siūlo „Magrės baldai“, tad jei trūksta idėjų, drąsiai užsukite apsidairyti į salonus.

Atkreipkite dėmesį į papildomas baldo funkcijas

Renkant mažyliui lovą, labai svarbu, kad ši būtų kuo funkcionalesnė. Tai nereiškia, kad ta viengulė lova turėtų derėti prie sienų, komponuotis su spinta ar rašomuoju stalu. Tiesiog svarbu, kad ji būtų patogi naudoti. Vaikai lovoje praleidžia tikrai daug laiko ir tai nėra tik todėl, kad jie miega popiečio miego, o naktį į akį pučia dar mažiausiai 12 valandų. Ne. Vaikams lova dažnai tampa žaidimų įrankiu. Jie čia rengia lėktuvų nusileidimo aikštelę, formuoja savo naują erdvėlaivį, su kuriuo skris į kosmosą arba žaidžia taip, tarsi čia būtų naujausios klasės autobusas, o jie – jo vairuotojai ir keleiviai.

Renkant lovą svarbu, kad ši būtų patogaus aukščio ir turi papildomą stalčių ar dėžę patalynei. Tokie dalykai padeda taupyti vietą, nes čia lengvai sutelpa ne tik antklodė ir pagalvėlės, bet ir pliušiniai žaislai, mylimiausios knygutės, o kartais dar ir keli sezoniniai drabužiai.

Viengulė lova – optimalus pasirinkimas vaikams su lakia vaizduote ir tėvams, bijantiems, kad teminį baldą vaikai greitai išaugs. Paprastus baldus ir kambarius galima dekoruoti ir lengvai keisti atsižvelgiant į mažųjų amžių. Ir nebereikia baimintis, kad po metų lova bus tiesiog išaugta.