Išskirtinių papuošalų magija – juodieji perlai

Pas kiekvieną moterį namuose papuošalų dėžutėje yra bent vienas prabangus vėrinys, žiedas ar auskarai, kuriuos moteris išsitraukia tik pačioms prabangiausioms šventėms ar iškilmėms. Ilgą laiką deimantai buvo laikomi vienais brangiausių brangakmenių, naudojamų juvelyrikoje, tačiau pastaruoju metu vis labiau dailiosios lyties atstovės ima dairytis į perlus. Natūraliai gamtoje atsirandantys baltieji perlai yra tapę kone moteriškumo, amžinosios klasikos, elegancijos simboliu. Be baltųjų perlo vėrinio neįsivaizduojamos tokios ikonos kaip Coco Chanel, Marilyn Monroe, Sophia Loren, Princess Diana, Michelle Obama ir daugelis kitų. Tačiau nepelnytai ilgą laiką buvę baltųjų šešėlyje, dabar į dienos šviesą vis dažniau traukiami ir juodieji perlai. Sąlyginai ne taip seniai ir atrasti, dabar juodieji perlai yra ypatingos prabangos ir elegancijos simbolis, kuris moterį gali puošti tiek per pačias svarbiausias progas, tiek ir kasdien, einant į darbą.

Trumpa juodųjų perlų istorija

Juodieji, arba Taičio, perlai, buvo atrasti tik XVII amžiuje, kai to meto didžiosios Vakarų valstybės plėtė savo tyrinėjimo teritorijas ir atrado Polinezijos salas. Nuo tos akimirkos, kai buvo atrasti natūraliai susiformavę juodieji perlai, jie tapo itin populiarūs. Tiesa, tuomet tokius papuošalus galėjo įsigyti ir jais puikuotis tik patys turtingiausi, kilmingųjų šalių atstovai.

Kuo juodieji perlai tuomet pavergė turtingųjų širdis? Priešingai nei baltieji, juodi perlai buvo ypatingai reti, jų forma natūraliai susiformuodavo taisyklingesnė, o nepakartojamas blizgesys pralenkė net ir iki tol ypač vertintus brangakmenius.

Augant juodųjų perlų paklausai, tuometinis pasaulis ėmė svarstyti, kaip būtų galima gauti šios brangenybės, kai gamta natūraliai jų pagamina labai mažai. Maždaug XX amžiuje bandymai užauginti juoduosius Taičio perlus Polinezijos lagūnoje pasiteisino ir šie papuošalai atsirado ne vien tik karališkųjų šeimų namuose.

Juodųjų perlų kaina – sudėtingo jų atsiradimo atspindys

Taičio perlus gali užauginti tik viena moliuskų rūšis. Šis faktas lemia nemažą Taičio perlų kainą. Vertę dar labiau kelia ir tai, kad kultyvacijos metu nemažai moliuskų žūsta, išauginti perlus pavyksta vienetams, tad dėl retumo kaina dar labiau padidėja. Kaip teigia juvelyrikos salono „Fashiongold“ atstovai, juodieji perlai yra pagal natūralų dydį bene didžiausi perlai pasaulyje (jų dydis gali siekti netgi 18 mm).

Nors Taičio perlais dažniausiai puošiami pakabukai ar auskarai, vis dažniau jie naudojami ir sužadėtuvių žiedų kūrime. Toks perlas solidžiai atrodo tiek ant jaunų, tiek vidutinio ar garbingesnio amžiaus moterų. Juodieji perlai, pasižymintys ypatingu blizgesiu ir iš tikrųjų turintys kiek žalsvą atspindį vis labiau užkariauja daugelio pasaulio moterų širdis.