Žiedo vieta – kaip žinoti, kur nešioti?

Sužadėtuvių diena būna pati įsimintiniausia, tai įprasmina poros santykius ir pastūmėjai juos vienu žingsneliu arčiau santuokos. Sužadėtuvėms dažnai ruošiamasi iš anksto: ieškoma žiedo, apgalvojamas pasipiršimo scenarijus. Neretai iškyla ir klausimas: ant kurio piršto turi būti maunami ir nešiojami sužadėtuvių žiedai – atsakymus rasite žemiau.

Žiedo piršto reikšmė

Įprastai pasaulyje sužadėtuvių žiedas yra maunamas ant kairės rankos bevardžio piršto (ketvirtas pirštas nuo nykščio). Tokia tradicija nebuvo tik nerašyta taisyklė, tai turi žymiai didesnį paaiškinimą.

Senovės romėnai, kurie perėmė šį tikėjimą iš senovės egiptiečių, tikėjo, kad ketvirtas kairės rankos pirštas yra ta vieta, kur prasideda meilės vena, vedanti tiesiai į širdį. Dėl šios priežasties sužadėtuvių žiedai nešiojami ant šio piršto yra tarsi niekada nesibaigiančios meilės ir įsipareigojimo simbolis. Įdomus faktas, kad egiptiečiai nešiodavo tik vestuvių žiedus, tačiau romėnai šią tradiciją modifikavo savaip ir pritaikė sužadėtuvių žiedams.

Vis dėlto, labai romantiškas paaiškinimas nėra tiesa, tačiau simbolinė šios istorijos reikšmė vis dar veikia, todėl žmonės renkasi būtent šį pirštą sužadėtuvių žiedo nešiojimui.

Kita vertus, Lietuvoje žiedai dažnai pasirenkami nešioti ant dešinės rankos. Manoma, jog tokia tradicija yra sovietinių laikų plikimas. Nepaisant to, rankos pasirinkimas, neturi didelės reikšmės, tai gali būti ir patogumo klausimas. Mūsų šalyje pastebima tendencija vis labiau pereiti prie kairės rankos taisyklės.

Kur nešiojami vestuviniai žiedai?

Vestuviniai, kaip ir sužadėtuvių žiedai taip pat turi prasmę, kuri atėjo iš Senovės Egipto. Žiedo apskritimas simbolizuoja amžinybę, be pradžios ir pabaigos. Žiedo skylė taip pat turi prasmę, tai tarsi įėjimas, durys – naujas etapas. Vestuvinis žiedas yra nemirštančios meilės simbolis, todėl jį maunant ant piršto yra įsipareigojama mylėti amžinai. Žiedas tradiciškai maunamas ant dešinės rankos piršto. Tada sužadėtuvių žiedas perkeliamas ant kitos rankos arba nešiojamas kartu su vestuviniu.

Nors kitur ranka labai sureikšminama sužadėtuvių ir vestuvių procese, Lietuvoje labiau vertinamas pirštas ant kurio maunamas žiedas. Apskritai, juk svarbiausia pats procesas ir prisipažinimas meilėje, o ne fizinė žiedo būvimo vieta.