Dažniausiai daromos dezinfekavimo klaidos

Mikrobai ir įvairūs virusai, patogenai gali slėptis bet kurioje vietoje: namuose, automobilyje, darbovietėje, viešose vietose. Su padidėjusiu reikalavimu palaikyti švarą, yra tikimybė, kad bandysite dezinfekuoti visus savo daiktus dieną iš dienos. Tačiau nors galite manyti, kad tai darote teisingai, dezinfekuodami paviršius galite naudoti neteisingus produktus arba su jais elgtis ne taip, kaip nurodyta instrukcijose. Todėl, tam, kad nebūtų švaistomas Jūsų dezinfekcinis skystis, žemiau pateikiamos dažnos klaidos ir patarimai, kaip jų išvengti.

 

Manoma, kad valymas ir dezinfekavimas – tas pats dalykas

 

Valymas ir dezinfekavimas – du labai skirtingi dalykai, tačiau daugelis žmonių juos kartu supainioja. Kai ką nors valote, jūs fiziškai pašalinate visus nešvarumus ir mikrobus nuo daiktų ir paviršių, tokių kaip stalviršiai. Kai dezinfekuojate ką nors, jūs sunaikinate mikrobus, esančius toje vietoje. Vien todėl, kad erdvė atrodo švari, dar nereiškia, kad ji dezinfekuota. Išvalyti paviršių ir fiziškai pašalinti mikrobus labai naudinga, tačiau dezinfekavimas – geriausias būdas užtikrinti, kad tikrai sunaikinate virusus ir užkertate kelią jų plitimui.

 

Naudojami neteisingai produktai

 

Kuom dar dezinfekavimas skiriasi nuo valymo? Naudojamų produktų tipu. Norint dezinfekuoti erdvę, reikia naudoti konkrečius produktus, kurie skirti sunaikinti mikrobus, gyvenančius ant paviršių. Tam skirtas dezinfekcinis skystis dažniausiai turi specialias naudojimo instrukcijas, kad būtų užtikrintas tinkamas naudojimas, o priemonė efektyviai susidorotų su patogenais. Paviršiams skirtas dezinfekcines priemones galima rasti https://www.biurogidas.lt/dezinfekcines-priemones.

 

Per anksti nuvaloma dezinfekavimo priemonė

 

Užpurškus ar užpilus dezinfekavimo priemonę ir nedelsiant ją nuvalius, greičiausiai visiškai nieko nepašalinate. Gal ir sugaunate kai kurias paviršiaus bakterijas, bet viskas, kas įsitaisę gilesniuose sluoksniuose, lieka. Todėl svarbu prieš naudojant priemones atidžiai perskaityti etiketę ir išsiaiškinti, kiek laiko dezinfekcinis skystis turi likti ant paviršiaus, kad sunaikintų visus mikrobus. Kai kurioms cheminėms priemonės reikia net 10 minučių.

 

Tik tinkamai dezinfekuodami paviršius pašalinsite visus ten susikaupusius patogenus, virusus bei mikrobus. Svarbiausia tai daryti su specialiomis, tam pritaikytomis priemonėmis ir paisyti visų saugumo reikalavimų, nurodytų instrukcijose. Tik taip palaikysite savo aplinkos saugumą ir užkirsite kelią mikrobų plitimui.