Iš ko susideda SEO paslaugų procesas?

Įvairiausio tipo paslaugoms ir prekėms vis dažniau siekiant reklamuotis būtent internetinėje erdvėje, SEO (search engine optimization) paslaugoms teikiama vis didesnė reikšmė. Tačiau, ar visi tikrai žinome, iš ko susideda šios paslaugos ir kodėl jos yra tokios svarbios?

 

Ką vadiname SEO?

 

‚SEO kas tai?‘ yra vienas dažniausiai internetiniu marketingu susidomėjusių žmonių užduodamų klausimų. Taigi, pabandykime į jį atsakyti. Pirmiausia reikėtų pasakyti, kad SEO yra angliško termino ar išsireiškimo ‚search engine optimization‘ trumpinys. Pagrindinė SEO paskirtis, optimizuoti įvairius internetinius puslapius Google, Yahoo, Bing, Yandex ir įvairioms kitoms paieškos sistemoms. Optimizavimas šioje situacijoje reiškia, kad tam tikrą raktinę frazę į paieškos laukelį suvedęs žmogus, pirmuosiuose rezultatų puslapiuose matys būtent jūsų įmonę.

 

Raktažodžių svarba

 

Internetinio puslapio tematika ir paskirtis dažniausiai gali būti nusakoma viena raktine fraze ar žodžiu. Tam, kad pavyktų optimizuoti internetinę svetainę, svarbiausia žinoti į kokią frazę ar žodį puslapis bus orientuotas. Žinant tai, bus galima sužinoti ir frazę, kurią potencialūs vartotojai ir pirkėjai ves į įvairias paieškos sistemas, pavyzdžiui – ‚SEO kas tai‘, kai norės susirasti panašaus tipo prekes ar paslaugas. Tai yra pagrindiniai aspektai leidžiantys padaryti SEO procesą sėkmingu.

 

Google paieškos sistemos statistika

 

Sakoma, kad pirmoje Google paieškos sistemos išmetamoje vietoje esanti svetainė ar internetinė parduotuvė gali susilaukti net iki 60 procentų visų panašaus tipo prekių ir paslaugų ieškančių vartotojų. Tai reiškia didesnį puslapio lankomumą, jūsų prekės ženklo matomumą, bei realią galimybę pelno pagausėjimui. Net ir 10-tuke tokių pozicijų esanti įmonė galėtų tikėtis sulaukti 10 procentų visų tokių paslaugų ieškančių lankytojų. Šitoje vietoje taip pat svarbu žinoti, kiek yra įmonių kurios taip pat siekia patekti į 10-tuką ir gerai įvertinti konkurentus.

 

Taigi, ‚SEO kas tai?‘ yra išties svarbus klausimas jei norite pagerinti savo įmonės matomumą ir įsitikinti, kad jus ras kiek galima daugiau potencialių vartotojų ir pirkėjų. O šiais laikais, kai daugelis iš mūsų mėgstame apsipirkinėti internetu, toki aspektai gali visiškai nulemti mūsų verslo sėkmę.