Kai jaukiausiu namų kampeliu tampa balkonas

Kiekvienas iš mūsų jau nuo mažens galvoje po truputį vis kaupiame idėjas savo ateities namams. Ir tai prasideda dar vaikystėje. Juk mes žaidžiame lego, statom namus, formuojam mini barbės namelio apstatymą ir vis ieškome sprendimų kaip viską sutalpinti, dar net patys nesuvokdami, kaip stipriai tai formuoja mūsų pasaulio ir namų suvokimą. Dažnai būtent vaikystėje atrandame ir mėgstamiausias namų vietas, kurioms skiriame daugiausiai dėmesio. Vieniems tai – palėpė, kitiems – balkonas. Šįkart mes nusprendėme paieškote idėjų, kaip būtų galima balkoną paversti idealiu kampeliu kiekvienam.

 

Minkštų baldų komplektai ar paletės?

 

Taip, statybinės paletės balkone pastaruoju metu ypač smarkiai išpopuliarėjo ir niekas taip ir neišsiaiškino iš kur tokia mada atėjo. Tačiau toks variantas pigus ir praktiškas. Vis dėlto, taip sako tik tie, kuriems į galvą nešovė idėja, kad balkone galim komponuoti ir nedideliu minkštųjų baldų komplektus.

Minkštieji baldai juk labai įvairūs. Jei gali būti masyvūs arba visiškai minimalūs ir pasirinkimas dažnai priklauso nuo to, kiek balkone turite erdvės. Tvarkingas, įstiklintas balkonas su slankiojamų langų mechanizmu vis dažniau virsta viena jaukiausių namų vietelių, kur malonu atsiversti knygą ar palydėti dieną su garuojančios arbatos puodeliu. Tačiau daryti tai sėdint ant medinės paletės, kuri nesunkiai gali sužeisti medžio atplaišomis – ne pats maloniausias jausmas. Štai kodėl mūsų siūlymas šioje erdvėje – minkštųjų baldų komplektai.

 

Kokius baldus rinktis?

 

Dar prieš suskubant ieškoti gražiausio baldų komplekto, pirmiausia siūlytume kritiškai įvertinti ne tik turimą plotą, bet ir kitas balkono ypatybes. Pavyzdžiui, langus, šalies kryptį. Nuo to, į kurią pusę yra Jūsų balkonas, priklauso ne tik kasdien atsiverianti panorama, bet ir tai, kaip stipriai šią vietą kaitina saulės spinduliai. Jei tai – Šiaurinė pusė, rinktis galite kokius tik norite baldus (jei balkonas įstiklintas), tačiau jei tai Pietinė pusė – enkite ryškiaspalvių ir oda aptrauktų baldų. Toks variantas yra labai pažeidžiamas saulės spindulių, nepraėjus daug laiko baldai išbluks, praras savo spalvą, o Jūs jausitės tarsi išmetę pinigus į balą.

 

Jaukiausiai atrodančios spalvos – pastelinės. Tai gali būti žalsva, rausva ar melsva sofa. Kreminiai pajūrio paplūdimius primenantys atspalviai – taip pat jaukus variantas. Mažame balkone užtektų poros skirtingų spalvų komfortiškų fotelių. Tokio tipo minkštų baldų komplektai – ypač mėgstami. Erdvesnį balkoną galite papuošti ir minkštu kampu, ant kurio įsitaisyti galės visa šeima, o papildomas staliukas suteiks šiai erdvei daugiau funkcionalumo.

 

Jaukumui išryškinti nepamirškite lempučių girliandų. Tegul vakarai balkone bus jaukūs tiek geriant kavą vienumoje, tiek leidžiant šeimą su visa šeima ar draugais.