Kaip išlaikyti darbuotojų motyvaciją?

Kiekvienas verslininkas žino, kad motyvuotas ir suinteresuotas dirbti įmonėje darbuotojas kuria žymiai didesnę pridėtinę vertę ir padeda įmonei siekti aukštesnių tikslų, užtikrina geresnius rezultatus. Tačiau motyvacija – labai subjektyvus ir individualus dalykas. Vieni žmonės gali būti pakankamai motyvuoti ir lojalūs nuolatos, tačiau kitiems paskatinimas retkarčiais yra tiesiog būtinybė. Būdai, kaip išlaikyti darbuotojus patenkintus ir motyvuotus, priklauso ne tik nuo jų asmenybių, bet ir nuo darbdavio originalumo. Pateikiame keletą gerai žinomų, tačiau efektyvių idėjų.

 

Skatinkite kolektyvo bendrumą

 

Kai kolektyvas yra smarkiai poliarizuotas, sunku pajausti bendrumą tarpusavyje, būti tarsi viena įmonės šeima. Bendrovės logotipu, originaliais šūkiais ar frazėmis išmarginta spauda ant džemperių ar marškinėlių leistų darbuotojams geriau pajusti įmonės identitetą, vertybes, atmosferą. Bendrumą puoselėti taip pat dažnai padeda įvairios išvykos, žygiai, dalyvavimas masiniuose sporto renginiuose. Socialinės akcijos duoda dvigubą naudą – stiprina kolektyvo tarpusavio ryšį ir kartu padeda tiems, kuriems to labiausiai reikia.

 

Pasirūpinkite geromis darbo sąlygomis

 

Jeigu norite, kad darbuotojai dirbtų ne tik rūpestingai ir efektyviai, būtina užtikrinti geras sąlygas darbui. Ergonomiškai išdėstytos patalpos, patogūs baldai, visa reikiama darbui skirta įranga – puiki pradžia. Ne paslaptis, jog  darbuotojus dažnai vilioja ir bendrovės, kurios siekia neatsilikti nuo naujausių technologinių tendencijų ir jas plačiai naudoja bei suteikia galimybę jomis kasdien naudotis darbuotojams.

 

Kurkite jaunatvišką atmosferą

 

Jeigu norite pritraukti geriausius jaunus talentus, senamadiškumo turėtumėte vengti. Spauda ant džemperių ar kitokia neformali apranga, stalo futbolas, konsolės, žaismingos vietos atsipalaidavimui, daug modernių akcentų – visa tai sudarys įspūdį, kad esate jaunatviška, pažangi, darbuotojų laisvę ir individualumą vertinanti įmonė. Šiuolaikiniams darbuotojams tai yra gana svarbu. Įvairūs vidiniai įmonės darbuotojų užsiėmimai ar konkursai yra taip pat sveikintini.

 

Vertinkite darbuotojų pastangas ir atsidėkokite

 

Bet kokiam darbuotojui bus išties malonu, jeigu už produktyvų darbą ir puikiai atliktas užduotis, jis sulauks pripažinimo ir neliks nepastebėtas. Ar tai bus pagyra susirinkime ar asmeniška padėka – priklausys tik nuo jūsų. Puikia veikia ir paskatinamosios dovanėlės. Jos gali būti smulkios, tačiau šiuo atveju svarbiausias yra pats gestas. Pavyzdžiui, naujam darbuotojui, kuris džiugina savo pastangomis ir nusiteikimu, galite padovanoti suvenyrų: spauda ant džemperių su įmonės logotipu ir darbuotojo vardu, puodeliu ir panašiai. Tai padės darbuotojui išlikti motyvuotam ir neprarasti entuziazmo.