Kaip nesuklysti renkantis naujas padangas?

Sunku pasakyti kodėl, tačiau nemažai vairuotojų į padangas vis dar žiūri kaip į komponentą, kurį tiesiog karts nuo karto reikia pakeisti, pernelyg nesigilinant į jų ypatybes. Tačiau viena galime užtikrinti: skirtumą tarp padangų, įsigytų tik atsižvelgiant į kainą ir ratų dydį, ir gerų, tinkamų padangų pajusite labai greitai. Nusipirkti padangas gali kiekvienas, tačiau rasti tokias, kurios suteiks galimybę užtikrintai valdyti automobilį ir jaustis saugiau, yra kiek sudėtingiau. Žemiau rasite keletą naudingų patarimų ieškant padangų, kurias pateikia viena didžiausių el. parduotuvių Autoaibe.lt.

Pradėkite nuo dydžio

Turbūt pirmas klausimas, kurį išgirsite padangų parduotuvėje, bus susijęs su padangos dydžiu. Padangos internetu Autoaibe.lt – taip pat paklausios, o jų dydis yra vienas iš pasirinkimo filtrų svetainėse. Tikslus dydis yra svarbus ne tik dėl važiavimo kokybės ir saugumo (per didelė ar per maža padanga gali sukelti vibraciją ar netgi nusmukti nuo ratlankio), tačiau tam tikro dydžio padangų poreikis gali kiek limituoti ar koreguoti pasirinkimo galimybes.

Konservatyvumas – ne visuomet blogai

Jeigu Jums patiko, kaip automobilis jautėsi su padangomis, kuriomis važinėjote nuo įsigijimo, galite apsistoti ties tokių pačių padangų paieška. Juk nebūtina taisyti to, kas dar nėra sugedę. Taip sutaupysite laiko ir nereikės papildomai sukti galvos. Žinoma, jeigu norite išbandyti kažką naujo ar manote, kad įmanoma dar labiau pagerinti automobilio valdymo charakteristiką, žvalgykitės naujų padangų ir rinkite naudingą informaciją.

Išsirinkite padangų tipą

Jūsų patogumui tiek padangos internetu Autoaibe.lt, tiek perkant parduotuvėje yra suskirstytos yra kategorijas, kurios padeda lengviau išsirinkti tai, ko reikia.

  • Vasarinės padangos. Nors dažnai jos yra maišomos su padangomis, skirtomis važinėti ne žiemos sezonu, vasarinės padangos gali būti naudojamos šiltuoju metų laikotarpiu ir tikti kelionėms iki tol, kol temperatūra taps itin žema.
  • Universalios padangos. Teigiama, kad jomis galima važinėti ištisus metus, tačiau jos nepasižymi išskirtinėmis savybėmis jokioje kategorijoje. Tiesa, universalios padangos neužtikrins pakankamo sukibimo žiemą, jeigu keliai yra labai snieguoti ar padengti ledu. Pavyzdžiui, Lietuvoje su universaliomis padangomis važinėti žiemą nerekomenduojama, o jeigu reikia pirkti papildomas padangas žiemai, jos visiškai netenka savo pagrindinio kozirio.
  • Žieminės padangos. Jeigu surizikavote ir universalios padangos nesijaučia gerai kelyje, žieminės padangos internetu iš Autoaibe.lt – greitas ir patogus pasirinkimas. Žiemai pritaikytos padangos gali būti paprastos arba dygliuotos, tačiau tiek vienos, tiek kitos susidoros su ekstremaliomis sąlygomis. Jos pagamintos iš specialaus gumos mišinio, kuris šaltyje nesukietėja ir išlaiko gerą sukibimą.

Tinkamai pasirinktos padangos leis keliauti saugiai ir greitai. Tad skirkite joms dėmesio: tai tikrai verta.