Kaip pasirinkti teisininką savo verslui?

Verslo teisė aktuali kiekvienai įmonei ar kitokiam juridiniam asmeniui. Tai – labai plati sritis, apimanti ir steigimo, ir ginčų sprendimo, ir likvidavimo klausimus. Siekiant, kad teisiniai klausimai nekeltų jokių rūpesčių, galima samdyti atskirą darbuotoją arba specialistų komandą. Abiem atvejais tenka atsakyti į tą patį klausimą – pagal kokius kriterijus atsirinkti kompetentingą teisininką? Kad įveikti šią užduotį būtų paprasčiau, pateikiame 4 pagrindinius pasirinkimo aspektus.

Darbo vieta

Tai – pirmasis atrankos kriterijus. Teisininko ar visos jų įmonės verta pradėti ieškoti nuo miesto. Žinoma, visuomet galite samdyti žmones iš kito miesto, tačiau tuomet gali tekti padengti jų kelionės išlaidas. Taigi, jei Jums reikia advokato Kaune, šiame mieste jo ir ieškokite.

Šiuo atveju aktuali ne tik paslaugos kaina, bet ir patogumas. Pavyzdžiui, tame pačiame mieste esanti teisininkų įmonė gali išspręsti rūpesčius ir atsakyti į klausimus žymiai greičiau. Konsultacijos telefonu ar internetu (pavyzdžiui, elektroniniais laiškais) gali būti ne tokios efektyvios

Žinios

Advokato žinios – labai svarbus teikiamų paslaugų kokybės veiksnys. Savitų privalumų gali turėti besimokiusieji tiek užsienio, tiek Lietuvos aukštosiose mokyklose. Viena vertus, užsienyje įgyta kompetencija padėtų lengviau susitvarkyti su verslo klausimais kitoje šalyje. Tačiau jei specialisto vienintelės žinios – verslo teisė užsienyje, o Jūs dirbate tik Lietuvoje, gali kilti keblumų. Juk kiekviena valstybė pasižymi savitais įstatymais.

Patirtis

Šis kriterijus labai susijęs su žiniomis. Vis dėlto esama ir akivaizdaus skirtumo. Vien žinių tam, kad įmonė įveiktų visus teisinius rūpesčius, užtenka ne visais atvejais. Tam reikia patirties. Kuo jos daugiau, tuo geriau. Tačiau įvertinti reikia ne tik tai, kiek metų teisininkų įmonė gyvuoja ar kiek metų dirba pavieniai specialistai. Svarbu pasidomėti specifine veikos sritimi. Pavyzdžiui, vieni teisininkai geriau išmano įmonių steigimo ir likvidavimo klausimus, kiti – atstovavimą teismuose, auditus.

Bendravimas

Tai atrodo kaip trivialus kriterijus. Tačiau iš tiesų jis yra labai svarbus. Surasti bendrą kalbą – nelengva užduotis, tačiau ją įveikti būtina. Jei teisininkai bendrauja profesionaliai, aiškiai, maloniai, išsamiai atsako į visus klausimus, visuomet laiku reaguoja į užklausas, tuomet galima tikėtis bendradarbiavimo sėkmės.

Paslaugų teikimo kaina

Tai – taip pat svarbus kriterijus, tačiau jam ne visuomet reikėtų skirti lemiamos reikšmės. Kaip ir kitose srityse, kaina verslo teisėje gali būti tiesiogiai susijusi su darbo kokybe. Taigi, jei susidūrėte su rimtais iššūkiais, sprendžiate ypatingai svarbias problemas, geriau netaupyti.

Puikiai specialistų išmanoma verslo teisė gali tapti raktu įmonės sėkmei. Todėl specialistų parinkimui verta skirti pakankamai laiko. Tokiu atveju investicija tikrai atsipirks.