Kaip pasirinkti tinkamas pakavimo medžiagas?

Turbūt kiekvienam iš mūsų yra tekę siųsti vienokius ar kitokius daiktus, paruošti juos transportavimui. Apie pakavimo subtilybes ypatingai reikia pasvarstyti įmonėms, kurios užsiima internetine prekyba – juk užsakytos prekės klientus turi pasiekti saugiai ir nepriekaištingos išorinės būklės. Ir jei anksčiau bene vienintelė pakavimo priemonė buvo tiesiog kartoninė dėžė, šiandien prekių, reikalingų pakavimui, pasirinkimas yra gerokai gausesnis, todėl pakuoti siuntinius ar dovanas galima išradingiau. Pateiksime populiariausias pakavimo medžiagas ir keletą dalykų, kuriuos vertėtų žinoti prieš pradedant pakuoti.

Plačiau apie pakavimo priemones

  • Dėžutės. Pradėsime nuo šios tradicinės ir dažniausiai sutinkamos pakavimo prekės. Jos yra universalios ir užtikrina neblogą apsaugą. Svarbiausia tinkamai parinkti dėžės dydį, nes kitu atveju reikės panaudoti daug oro pagalvėlių ar kitų priemonių, padėsiančių užpildyti likusį tūrį.
  • Vokai gali būti paprasti arba turėti oro apsaugą viduje, jeigu norite siųsti daiktą, kurį įmanoma pažeisti transportavimo metu. Laiškai geriausia tiks korespondencijai ar lygių formų, sunkiau pažeidžiamiems daiktams.
  • Pakavimo juosta ir plėvelė. Jų paskirtis – užtikrinti, kad pakuotė būtų hermetiška ir siuntinys liktų vietoje. Pakavimo juostos gali būti kelių tipų, tad rinktis reikėtų atsižvelgiant į tai, kokio pločio ir tvirtumo juostos reikės. Pakavimo plėvelė yra tvirta ir tampri, ji dažniausiai naudojama norint tvirtai supakuoti didelius objektus.
  • Maišeliai. Šios pakavimo prekės skiriasi savo storiu ir talpa. Kuo storesnis maišelis, tuo sunkesnį daiktą galėsite į jį supakuoti. Jie papildomai apsaugo daiktus nuo drėgmės, yra patogūs, gali būti su rankenomis ar be jų.
  • Pakavimo popierius. Šis produktas skirtas pakuotės tūrio užpildymui ar daikto įvyniojimui. Spalvotas, šilkinis pakavimo popierius lengvai lankstomas, todėl panaudoti jį galima ne tik pakavimui, bet ir dekoravimui. Jis ypač tiks papuošalams, drabužiams bei kitiems daiktams, kurių paviršius lengvai braižosi.

Kad pakuotės nukeliautų saugiai

Pirmiausia, reikėtų žinoti, kokiu būdu bus transportuojama prekė, kadangi nuo to priklausys ir reikalingos pakavimo prekės. Labai svarbu parinkti tinkamą pakuotę – jie neturėtų būti per ankšta ar per didelė, taip pat privalo atlaikyti pakuojamo daikto svorį. Siuntinys pakuotėje negali judėti laisvai, o lengvai dūžtantys daiktai – liestis prie pakuotės kraštų ar kito siuntinio. Laisvą erdvę pakuotėje reikia užpildyti oro pagalvėlėmis, plėvele ar pakavimo popieriumi. Visuomet patikrinkite, kad pakuotė yra kokybiškai ir tvirtai uždaryta bei sandari.

Gerai supakuotas siuntinys padės išvengti papildomų rūpesčių ir leis sutaupyti. Pasirinkimo galimybių yra nemažai, tad pritaikyti jas savo poreikiams išties paprasta.