Kaip planuoti savo laiką ir viską suspėti?

Šis klausimas nuolat skubančioje mūsų visuomenėje šiandien keliamas ypač dažnai. Žmonės nori visur skubėti, viską atlikti laiku, tobulai, be jokių nesklandumų, galų gale, būna momentų, kai norima būti vienu metu dviejose vietose. Ir šiandien tai taip pat yra beveik įmanoma. Visgi, įvairiausi terminai, darbai ir susitikimai nuolat spaudžia, o dar norisi skirti laiko ir šiek tiek sau, ne tik darbui. Tad kaip planuoti laiką, kad visur suspėtume?

Prioritetų dėliojimas

Pirmoji visų mūsų šiandien daroma klaida, kurios niekas vis dar nebando taisyti – bandymas aprėpti viską. Nuo darbo iki kiekvieno vaikystės draugo. Ir kiekvienais metais visi sakome, kad tuoj štai pirmadienis, nauji metai – naujas šiandien. Jau šiemet tai tikrai viską spėsiu, niekur nebevėluosiu ir būsiu pavyzdys kitiems. Pirmąją metų dieną kuprinėje atsiduria nauja darbo knyga, tačiau metų gale ji kažkodėl vis dar neužpildyta, ir jau kaip ir nebereikalinga. Taigi, kas negerai? Kodėl taip yra?

Atsakymas – nesugebėjimas susidėlioti esminių prioritetų. Stengiamės atlikti viską, tačiau dienos gale matome, kad nepadarėme nei pusės visų užsibrėžtų tikslų. Taigi, vienas iš sprendimo būdų, norint susidėlioti prioritetus ir tikslingai planuoti laiką – pasistengti išskirti tai, ką turime padaryti svarbiausio. Gali atrodyti, kad visi darbai vienodai svarbūs, tačiau vienus dažniausiai reikia padaryti greičiau, o kiti, puikiai žinote, na tiesiog gali šiek tiek palaukti.

Nelaikykite visko savo galvoje

Dar viena dažnai daroma klaida, kurios daugelis nepastebi arba stengiasi ignoruoti – pastangos viską atsiminti. Tarsi mūsų atminties kertelės būtų beribės, o organizmas – visą terabaitą laisvos atminties turintis kompiuteris, kuri niekada nesibaigia. Mes vis kišame į savo galvas milžinišką kiekį informacijos, o kuprinėje gulinti darbo knyga reikalinga tik dėl „užimtumo“ įvaizdžio. Ne šiaip sau tos knygos leidžiamos. Jos skirtos būtent tam, kad mūsų galvelės neperkaistų, galėtų efektyviai dirbti kiekvieną dieną ir tiksliai optimizuoti visą veiklą. Net jei išsiskyrėte esminius savo dienos, savaitės ar mėnesio darbų prioritetus, visko atminti ir padaryti yra dažniausiai neįmanoma.

Mūsų siūlymas – ne tik išsiskirti esminius prioritetinius darbus, bet ir juos užsirašyti. Į ką? Į metų pradžioje įsigytą knygą. Matant visus savo tikslus, darbus ir numatytus susitikimus prieš akis tiesiai ant balto popieriaus lapo, daug lengviau viską pradėti daryti. Ir ne paskutinę minutę. Taip visą savo veiklą galima optimizuoti neapkraunant galvos papildoma, tuo metu ne tokia reikšminga informacija, leidžiant sau dirbti produktyviau, efektyviau ir išlaikant šviežią galvą. Darbo knyga Jums padės.

Viską galima spėti, svarbiausia – planuoti, dėlioti, prioritetizuoti ir nepalikti svarbiausių darbų paskutinę minutę, nuolatinė įtampa, stresas ir skubėjimas dar niekam neatnešė teigiamos naudos. Saugokite save ir planuokite savo laiką taip, kad jo dar liktų ir kokybiškam poilsiui.