Kaip suprasti, kad varikliui reikia mechaniko pagalbos?

Tolimųjų reisų vairuotojų amžius – labai įvairus. Sutikti galima ir labai jaunų, vos 20-metį perkopusių, ir jau patyrusių tarptautinių kelių vilkų, kurie į tolimuosius reisus važinėja jau metų metus, o namuose pabūna daugiausiai savaitę ir vėl į kelią. Patyrę – jau žino kada ir kur reikėtų kreiptis, jei netyčia sugestų variklis ar bet kuri kita transporto priemonės dalis, o štai pradedantieji dar turi daug ką išmokti. Tad šįkart – kaip suprasti, kad Jūsų vairuojamai transporto priemonei reikalinga pagalba? Požymiai, priežastys ir sprendimo būdai.

Požymiai

Nors dažniausiai tolimuosiuose reisuose naudojami varikliai – „Yanmar“, Šalvis serviso specialistai, su kuriai kalbėjomės, pasakojo viską bendrai, stengdamiesi apimti ne tik vieną pagrindinį variklių prekės ženklą, bet ir kitus. Tad ir požymiai gali skirtis, priklausomai nuo variklio tipo.

• Užkilusios degalų sąnaudos. Jei pastebite, kad pastaruoju metu važinėjate ne tokius didelius atstumus, kaip anksčiau, tačiau kuro sąnaudos kuo toliau, tuo labiau auga, o priežasties aiškios nėra – laikas patikrinti variklį ir keliauti pas mechaniką.

• Akumuliatoriaus greitas išsekimas. Tai viena iš dažniausių naujų ir modernių sunkiojo transporto gedimų. Dažniausia priežastis – „šlapiavimas“. Sudėtingesniais mechanikų vartojamais terminais kalbant – tai ant akumuliatoriaus gnybto susidarius oksidacija. Akumuliatoriaus perkaitimas, garavimas ir panašūs požymiai aiškiai signalizuoja gedimą, kurį, jeigu laiku pastebėsite, galima nesudėtingai sutvarkyti.

• Sunkus užvedimas. Dar vienas požymis, kurį kai kurie vairuotojai dažnai linkę tiesiog ignoruoti. Gal vis tik, geriau jau nukeliauti į autoservisą iškart, nei laukti kol situacija pablogės, o transporto priemonė nuspręs nerodyti jokių gyvybės ženklų. Kalbėdami apie prekės ženklą „Yanmar“ Šalvis specialistai užsiminė ir tai, kad nutinka ir taip, jog ilgai tempus, transportas sugenda tiesiog viduryje ilgiausio reiso, o tuo metu jau sunku ir ką bepadaryti, ypač kai pagalbos kelyje reikia laukti vidury niekur.

Sprendimo būdai

Ironiška, tačiau visoms problemos taikyti galima vieną pagrindinį sprendimo būdą – tai reguliari transporto priemonės techninė apžiūra prieš kiekvieną ilgesnę kelionę. Labai svarbu pilnai įsitikinti, kad vilkikas yra tinkamai pasiruošęs bet kokiems keliams. Tik esant užtikrintiems ir pasitikint savo transporto priemone alima riedėti iš garažo ir spausti greičio pedalą.