KAIP TEISINGAI ADRESUOTI LAIŠKUS IR PAŠTO SIUNTAS?

Šiais laikais daugiausia laiškų gauname elektroniniu paštu ar naudodamiesi susirašinėjimo programomis. Gal dėl šios priežasties dažnai nemokame ir nežinome, kaip tinkamai adresuoti laiškus ir pašto siuntinius. Visgi, nors ir gyvename skaitmeniniame pasaulyje, tačiau laišką, parašytą ranka, ar siuntinį visada yra malonu gauti. Jų siuntimui naudojami vokai, pakavimo medžiagos turėtų būti parinktos tinkamai, o gavėjo adresas turi būti nurodytas teisingai. Šiame straipsnyje rasite atsakymus į klausimus: kaip tinkamai užrašyti adresą ant voko, pakuotės ir kaip taisyklingai suformuluoti atgalinį adresą, kuriuo būtų galima grąžinti savo tikslo nepasiekusį laišką ar siuntinį.

 

Laiško, siuntos adresavimas gavėjui

 

Vadovaujantis Lietuvos pašto statistika, bent ant penktadalio siuntų, vokų būna neteisingai nurodytas adresas.  Dažnai neteisingai nurodomas gavėjo vardas ar pavardė, užrašomas ne visas adresas, todėl pašto darbuotojams tokius laiškus, siuntas pristatyti būna itin sudėtinga, o kartais ir nepavyksta. Vokai su laiškais, siuntos su teisingai nurodytu adresu neabejotinai pasieks jo gavėjus, jei adresas bus nurodytas teisingai. Taigi, kaip teisingai užrašyti laiško ar siuntos gavėjo adresą? Štai Jums kelios taisyklės, kuriomis turėtumėte vadovautis:

  • Laiško, siuntos gavėjo vardą pavardę, jo tikslų adresą būtina nurodyti aiškiai, kad būtų lengva perskaityti. Rekomenduojama rašyti didžiosiomis raidėmis.
  • Voko priekinės dalies apačioje, dešiniajame kampe pirmiausia nurodomas gavėjo vardas, pavardė (jei tai juridinis asmuo – pavadinimas), kitoje eilutėje – tikslus jo adresas, sekančioje eilutėje nurodomas miestas ar rajonas, kuriam priklauso nurodytas adresas, šalis bei pašto indeksas.
  • Siųsdami laiškus į užsienio šalis, gavėjo adresą rekomenduojama rašyti anglų arba prancūzų kalba. Tokie vokai su laiškais ar siuntiniai, neabejotina, kad lengviau pasieks adresatus, nes užsienio šalių pašto darbuotojams bus kur kas lengviau suprasti, koks jų kelionės galutinis tikslas.
  • Jei siunčiame laišką, kuris yra susijęs su Jūsų vykdomu verslu, laikykitės profesinės etikos ir, jei reikia, šalia adreso nurodykite papildomą informaciją, pavyzdžiui asmens, kuriam siunčiama pareigas, departamentą.

 

Atgalinio adreso nurodymas

 

Siuntėjo atgalinis vardas ir pavardė (pavadinimas), adresas turi būti nurodomi voko priekinės dalies viršutiniame kairiajame kampe arba užrašomi ant voko nugarėlės. Deja, kai kurie žmonės siųsdami laišką ar siuntą, vis dar galvoja, kad ši informacija gali būti ir nenurodyta. Nepristačius laiško nurodytu adresu ir nežinant atgalinio adresato, tokie laiškai ir siuntos laikinai būna saugomos pašte, o vėliau teisės aktų nustatyta tvarka, tampa valstybės nuosavybe.

 

Tinkamai nurodžius visą reikiamą informaciją, būtina ją dar kartelį patikrinti, o vėliau tokį laišką ar siuntą jau galima nešti į Jūsų pašto skyrių. Teisingai nurodyta informacija, užtikrins, kad laiškas ar siunta pasieks gavėja be jokių kliūčių.