Kaip tinkamai paruošti IELTS egzaminams?

IELTS egzaminai dažnai ne vienam kelia stresą, tačiau noras iškeliauti ir mokytis už Lietuvos ribų dažnai yra daug didesnis nei kylančios baimės ir kasdieną lydinti įtampa. Visgi, klaidingi susiformavę mokymosi įpročiai dažnai yra pagrindinė liūdnų rezultatų priežastis. Kyla klausimas, na ir kaip mokytis, kad būtume užtikrinti, jog egzaminai bus išlaikyti, o IELTS kursai nekeltų streso, įtampos ir niekuo nepagrįstų baimių? Pateikiame kelis patarimus.

Ką darote blogai?

Pirmiausia vertėtų kalbėti apie tai, ką jaunieji moksleiviai, besiruošdami šiems itin reikšmingiems egzaminams, daro ne taip. Kur ką pamiršta, nepastebi, nepagalvoja. Kartais labai svarbu suvokti savo klaidas vien tam, kad būtų galima mokymosi procesą padaryti efektyvesnį. Visgi, kiekvienam reikalinga skirtinga mokymosi strategija, tai labai svarbu prisiminti. Tad kokios yra dažniausios mokymosi klaidos?

• Bandoma „iškalti“ visas turimas užduotis mintinai;
• Pamirštama nuolat kartoti jau išmoktus žodžius;
• Bijoma suklysti, ne taip ištarti ar ne taip parašyti vieną ar kitą žodį, todėl jo vengiama ir ieškoma kuo paprastesnių variantų;
• Neplečiamas žodynas;

Meilę kalboms galima išvystyti tik tada, kai nebelieka jokių „prieš“ ir trikdžių, keliančių įtampą, neleidžiančių suvokti, kas trukdo pasiekti tikslą.

Į IELTS egzaminą be baimės

IELTS kursai nėra tokie baisūs, jeigu esate tinkamai nusiteikę ir pasiruošę įdėti pastangų neieškant paties lengviausio kelio. Galų gale, juk šie kursai ir skirti tam, kad parodytumėte, jog galite kalbėti, bendrauti, skaityti, diskutuoti ir galų gale – mokytis visiškai kita kalba. Vienas iš svarbesnių dalykų, kuriuos privalu suvokti, yra tas, kad mokytojas yra tam, kad Jums padėtų. Jie yra ne tam, kad teistų, smerktų ir demotyvuotų. Jų darbas, jų tikslas yra Jums padėti suprasti ir išmokti, išnaikinti baimes bei padėti praktikuotis.

Drąsiai klauskite kiekvieno iškylančio klausimo, net jei šis ir atrodo pats kvailiausias. Kasdien darykite užduotis ir kartokite naujai išmoktus žodžius, skaitykite tektus ir stenkitės kalbėti ta kalba. Mokymasis turėtų tapti įpročiu, o ne prievole. Tegul IELTS kursai bus tai, kas skatins tobulėti ir taps pagrindine priemone pasiekti tikslą – gyventi ir mokytis užsienyje.