Kuo pasižymi motociklininko apranga?

Vasaros metu vis daugiau motociklininkų nusprendžia išvažiuoti į gatvę. Būtina atkreipti dėmesį ne tik į motociklininko aprangą, bet ir į pačią transporto priemonę. Motociklų padangos turi būti pakeistos į vasarines, kad tai taptų saugiu transportu. Ir ne tik, vis dėlto tai dažniausiai pataria ekspertai, kurie daugiausiai laiko skiria problemų radimui ir panašiai.

Į ką atkreipti dėmesį?

• Šalmas. Prieš šalmo įsigijimą, būtina patikrinti ar šalmas yra patvarus ir visiškai uždengia, nėra jokios atviros vietos. Dažniausiai būtent šalmas apsaugo nuo bet kokių rimtesnių susižalojimų, todėl svarbu pasirūpinti, kad jis būtų ypač sandarus. Be to šalmas turi būti komfortiškas, nespausti galvos.

• Švarkas. Šis drabužis turėtų uždengti visą viršutinę kūno dalį. Švarkas neturėtų veržti kūno judesių, su juo judesiai neturėtų spausti kūno. Kaip ir transporto priemonė ar motociklų padangos turi pasižymėti pirmiausia pačia aukščiausia kokybe. Švarko medžiaga gali būti ir tikros odos, ir sintetinės. Tai nedaro įtakos drabužių saugumui. Dažniausiai tikros odos švarkas yra ilgaamžiškesnis.

• Batai. Ši drabužių dalis dažniausiai daug sveria, todėl svarbu išsirinkti aukštos kokybės. Perkant mažesnio dydžio batus atsižvelgti, ar jie nėra slidūs, bei yra atsparūs drėgmei ir kitiems skysčiams. Šie batai turi pasižymėti tobulu dydžiu, kad neveržtų ar nebūtų per laisvi.

• Pirštinės. Prieš perkant pirštines, svarbu patikrinti, ar pirštinės yra pakankamai storos, kad apsaugotų nuo smūgių. Šis aksesuaras turi būti prigludęs, kad pilnai apsaugotų pirštus, delnus ir riešus. Motociklo sėdėjimo vieta taip pat turi būti patogi, o motociklininkų padangos tinkamos pačiai transporto priemonei. Pirštinės – ypač svarbi ir reikalinga aprangos dalis, todėl svarbu išsirinkti pačias tinkamiausias, kurios neveržtų judesių.

Motociklas – tiek grėsmė, tiek malonumas

Ši transporto priemonė dažnai laikoma kaip viena iš nesaugiausių, todėl būtina saugumą užtikrinti kitokiais būdas. Vienas iš variantų – apranga. Ji susideda iš įvairių dalių. Pirštinės, šalmas, striukė ar batai turi užtikrinti aukščiausia kokybę. Tai turi suteikti ir patogumą, ir apsaugą kiekvienos kelionės metu. Svarbu, ne tik apranga, bet ir rinktis saugumą važinėjimo metu.