Suplanuotas gyvenimas lengvesnis

Apie tai, kaip svarbu gyvenime viską suspėti, niekur nevėluoti IR neperkrauti savo galvos begale informacijos kalbame nuolat. Tačiau skubėjimas vis dažniau tampa pagrindiniu gyvenimo varikliu, o kelio pabaigoje – pervargimas, išsivysčiusi migrena ir nusilpęs imunitetas. Kad taip nenutiktų ir Jums, siūlome pradėti planuoti savo laiką ir visą gyvenimą. Panagrinėjome kelių skirtingų žmonių dienos planavimo įpročius ir suformavome Jums kelis naudingus patarimus.

 

Pirmiausia – įsigykite darbą knygą

 

Darbo knyga – pagrindinis planavimo įrankis. Jos gali būti labai įvairios, tad pasirinkimas stipriai priklauso nuo individualių Jūsų poreikių. Jeigu Jums rašyti patogiau į paprastą baltą lapą, tada imti rinkitės knygelę, kurioje pažymėtos tik dienos. Jei mėgstate subraižytas ir jau darbui paruoštas knygeles – rinkitės tą, kurioje Jums būtų patogiausia rašyti.

 

Mažos užrašinės tiks tiems, kurie nemėgsta didelių knygų, papildomo svorio ir rašo smulkiu raštu, tačiau jeigu Jūsų raštas platesnis ir stambesnis, maža knygutė Jums gali būti nepatogi, o planavimas bus tiesiog ne efektyvus. Tad pirmoji Jūsų užduotis išsirinkti sau planavimui skirtą knygą.

 

Pradėkite planuoti

 

Kasdien mes susiduriame su galybe įvairiausios informacijos. Ir vieni dalykai neužsilaiko atmintyje, o kitus kaip tik svarbu atsiminti kuo ilgiau. Ir tai nėra tik artimiausių žmonių gimtadieniai, pasimatymų laikai. Tai ir įvairūs susitikimai darbo reikalais, gydytojų vizitai, pirkinių ir darbų sąrašai dienai, savaitei ar mėnesiui. Darbo knyga ne veltui vadinama „darbo“. Labai svarbu, kad darbas Jūsų neišsunktų, kitu atveju pervargti yra daug lengviau.

 

Planuokite savo dienos darbus prisėsdami ryte prie kavos puodelio. Iš anksto planuokite atostogų kelionių datas ir leiskite sau visus susitikimus turėti po ranka, kad vos užmetus akį galėtume viską prisiminti. Gyvename laikotarpyje, kai skubėjimas tampa gyvenimo būdu, todėl laiko planavimas leidžia šiek tiek pristabdyti ir atrasti balansą. Planuokite darbus, tačiau nepamirškite ir poilsio. Gyvenime svarbiausia palaikyti balansą.

 

Viskas tampa daug paprasčiau

 

Kai galvoje verda milijonai idėjų, sunku prisiminti kiekvieną smulkmeną, kada ir kam reikėtų paskambinti, kada su kuo susitikti, ką, kurią dieną padaryti. Tam, kad Jūsų darbo knyga nevirstų dar didesniu minčių kratiniu, kurį sunku išnarplioti, laikykitės Jums patogios planavimo sistemos. Sugalvokite simbolius, kurie leis greitai ir patogiai atpažinti užduotis, skambučius, susitikimus bei priminimus. Gyvenimas gali būti daug aiškesnis, kai mintys dėliojamos ant balto lapo Jūsų darbo knygoje, o ne galvoje, kurioje ir taip per daug informacijos. Leiskite sau gyventi sveikiau ir paprasčiau. Jūs turite laiko, tereikia jį tinkamai paskirstyti.