TEKSTŲ VERTIMAS: Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ IEŠKANT VERTIMO ĮMONĖS?

Jei anksčiau yra tekę samdyti vertimo biurą, tuomet žinote, kaip sunku rasti ir pasirinkti tikrus profesionalus, kurie dirbtų puikiai, atitiktų Jūsų lūkesčius ir vertimo paslaugos būtų suteiktos be priekaištų. Visgi, užduotis palengvėja, kuomet žinai, ko reikia ieškoti. Štai keli Skviranek.lt patarimai ieškant vertimo įmonės.

 

Ieškokite vertimo įmonės, kuri specializuojasi konkrečios tematikos tekstų vertimuose

 

Ieškant vertimo įmonės, būtina įvertinti galimų pretendentų kvalifikaciją ir patirtį. Tokią informaciją įmonės paprastai talpina savo internetiniuose tinklapiuose. Pasinagrinėjus informaciją, su kokiais klientais tokios įmonės dažniausiai dirba, kokios tematikos užsakymus dažniausiai atlieka, susidarysite bendrą supratimą apie šios įmonės specializaciją, kurioje ši įmonė turi daugiausia patirties. Vertėjai turintys daugiausia patirties konkrečioje srityje, puikiai išmanys jos terminologiją bei galės skirti pakankamai dėmesio teksto detalėms.

 

Draugų, kolegų, partnerių atsiliepimai

 

Skviranek.lt pastebi, kad profesionalaus vertimo paslaugos būna pastebėtos, todėl yra svarbu klausti nuomonės ir rekomendacijų savo draugų, kolegų, partnerių. Vadovaudamiesi gauta informacija, galėsite susisiekti būtent su tomis vertimo įmonėmis, kuriomis pasitiki kiti asmenys.

 

Atkreipkite dėmesį į pasiūlymo sąlygas

 

Gavus vertimo įmonės pasiūlymą, atkreipkite dėmesį į vertimo kainą ir paslaugų teikimo terminus. Atidžiai įvertinkite įmonės pasiūlymą, kuriame nurodyta neįprastai maža kaina. Akivaizdu, kad norint kokybiškai ir gerai atlikti darbą, reikia laiko bei aukštos vertėjo kvalifikacijos. Jei susiviliosite žemomis kainomis, rizikuojate, kad vertimą atliks nepatyręs vertėjas arba automatiškai tekstą verčiančios programos, kurios negarantuoja darbo kokybės.

 

Skviranek.lt sako, kad vertimo paslaugos, kurios suteikiamos per itin trumpus terminus, tai pat kelia įtarimą, kadangi jos gali būti suteiktos nekvalifikuotai.

 

Kokybiškai vertimo paslaugas teikiančios įmonės naudojasi kalbos redaktorių paslaugomis

 

Verčiant informaciją yra svarbu tiksliai ir aiškiai perteikti jos esmę. Aukšto lygio vertimo paslaugas teikiančios įmonės visus tekstus išverstus klientams papildomai teikia peržiūrėti kalbos redaktoriams. Šie specialistai  peržiūri ir įvertina visą išverstą medžiagą, kad įsitikintų, kad ji yra išsami, suprantamai išversta, savo esme visiškai atitinka dokumento turinį originalo kalba.

 

Vertimų rinkoje yra gerų ir blogų vertimo įmonių, pasižyminčiu geresniais ar prastesniais tekstų vertimais. Tačiau žinant veiksnius, kurie gali lemti sėkmingą vertimo įmonės pasirinkimą, didelė tikimybė, kad gausite aukštos kokybės vertimo paslaugas.