Ženklai, kad reikia keisti variklio purkštukus

Daugelyje devintojo dešimtmečio ir naujesnėse transporto priemonėse yra sumontuoti modernūs elektroniniai degalų įpurškimo varikliai. Jie čia pakeitė karbiuratorius. Pati didžiausia šios sistemos dalis – degalų purkštuvas. Jei reguliariai naudojamas specialius šio mechanizmo variklis, dažniausiai su šia sistema nekyla jokių problemų, tačiau kartais jie apsipurvina, užsikemša ar visiškai sugenda. Tada taikomas purkštukų remontas arba jie visiškai pakeičiami. Žemiau pateikiami dažniausiai pasitaikantys ženklai, kad ši detalė patiria sunkumų veikiant ir jau laikas jas arba išvalyti, arba pakeisti.

 

Stoja variklis

 

Kadangi Jūsų transporto priemonė negauna pakankamai degalų ar netolygiai juos tiekia, krenta apsisukimų skaičius per minutę. Kai jis nukrenta žemiau optimalaus lygio, tada mašina ramiai nestovi laisvos pavaros būsenoje. Atsiranda taip sakomai „grubus“ ar net „šiurkštus“ rėžimas. Šiam rodikliui nukritus per žemai, automobilis galutinai sustoja ir jį reikia užkurti iš naujo.

 

Uždegimo pertrūkiai

 

Jei varikliui nepakanka kuro, kuris perduodamas per purkštuką, sistema užges. Taip pat Jūsų transporto priemonė patirs trukdžių didinant greitį arba įvyks pauzė užlipus ant degalų pedalo. Tokiu atveju, purkštukų remontas itin rekomenduojamas, nes nesutvarkius šios problemos, variklis gali perkaisti ir atsirasti kitų problemų.

 

Degalų nuotėkis

 

Jei purkštukas sugadintas ar įtrūkęs, nuo pažeidimų ar senumo, tada iš jo pradeda tekėti benzinas. Tai reiškia, kad degalai negali pasiekti šios detalės ir vietoj to išteka iš variklio. Patikrinę šį mechanizmą, pastebėsite benziną išorėje arba šalia esančiame degalų bėgyje. Dažnai nuotėkis kyla iš degalų purkštuvo sandariklio, kuris laikui bėgant irsta.

 

Degalų kvapas

 

Tai įvyksta kartu su degalų nutekėjimu, tačiau tuo atveju, kai jis nėra uždegamas dėl to, kad nepatenka, ten kur reikia. Tada automobilyje jaučiamas šis specifinis kvapas. Kartais problema gali būti degalų tiekimo linijos arba sugedęs jutiklis. Bet kokiu atveju, tai sukelia didelį pavojų saugumui, todėl stipriai rekomenduojamas purkštukų remontas.

 

Nors tai yra gan smulki detalė, ji yra esminė variklio mechanizmui ir transporto priemonės veikimui. Todėl ji reikalauja atitinkamos priežiūros, o esant kažkokiai problemai ar gedimui, greitos reakcijos ir nedelsiamos apžiūros bei pakeitimo.