GERIAUSI BŪDAI IŠMOKTI VOKIEČIŲ KALBĄ

Dažnai vokiečių kalba yra priskiriama prie sudėtingų kalbų kategorijos. Su šia nuomone, turbūt, sutiktų ne vienas ją besimokantis žmogus, nes dalis žodžių ilgi ir sudėtingi, o gramatika turi nemažai išimčių iš taisyklių. Kita vertus, jei šios kalbos mokomasi sistemingai, lankomi vokiečių kalbos kursai (Skrivanek.lt siūlo plačius užsienio kalbų kursus), žinias stengiamasi įtvirtinti bendraujant vokiškai, ši kalba gali atrodyti nesudėtinga. Šiame straipsnyje pasidalinama keliais žingsniais, kurie padės mokytis vokiečių kalbos.

 

Priežastis mokytis

 

Prieš planuojant studijuoti vokiečių kalbą, būtina apmąstyti priežastis, kodėl Jums to reikia ir kodėl norite kalbėti vokiškai. Dažniausiai pasitaikančios priežastys, kodėl žmonės mokosi šios kalbos, susijusios su šeima, mokslais, darbais, kelionėmis, vokiečių kultūros, literatūros tyrinėjimu. Kiekvieno žmogaus tikslas mokytis kalbėti vokiškai gali būti skirtingas, tačiau tai išsiaiškinti yra be galo svarbu, nes be priežasties neturėsite tinkamos motyvacijos.

 

Mokymosi paslaugos

 

Vokiečių kalbos kursai (Skrivanek.lt yra viena geriausių vokiečių kalbų kursus rengiančių įstaigų) be jokių abejonių padės Jums kalbą išmokti greičiau ir kokybiškiau. Dėstytojas ne tik pamokys tinkamo ir aiškaus tarimo, tačiau detaliai paaiškins gramatikos taisykles bei jų išimtis. Kursų metu turėsite galimybę pabandyti pabendrauti vokiškai su savo kolegomis.

 

„Mažoji Vokietija“ Jūsų namuose

 

Nebūtina gyventi Vokietijoje, kad galėtum pasinerti į vokiečių kalbą. Todėl sukurkite „mažąją Vokietiją“ pas save namuose:

  • žiūrėkite filmus ir televizorių vokiečių kalba;
  • klausykitės vokiškos muzikos ir internetinių transliacijų šia kalba;
  • skaitykite straipsnius, knygas vokiečių kalba;
  • sudarinėkite pirkinių sąrašus vokiečių kalba;
  • raskite žmonių, su kuriais galėtumėte pabendrauti vokiečių kalba.

 

Kalbėkite

 

Kalbėjimas yra greičiausias ir veiksmingiausias būdas mokytis užsienio kalbos. Dėl šios priežasties vokiečių kalbos kursai (Skrivanek.lt specialistai padės Jums įgyti vokiečių kalbos žinių greičiau) ir yra vienas iš populiariausių, labiausiai rekomenduotinų mokymosi pasirinkimų, nes jų metu stengiamasi kuo daugiau bendrauti.

Kita vertus, nereiktų apsiriboti, ir pokalbių partnerių visada galima rasti internete.

 

Norint išmokti vokiečių kalbą, kaip ir bet kurią kitą, svarbus yra laikas. Juk per kelis mėnesius neišmokote kalbėti gimtąja kalba, todėl nemanykite, kad su užsienio kalba gali būti greičiau. Nenusiminkite, jei mokslai klostosi lėčiau nei norite. Tiesiog naudokitės visais įmanomais ištekliais: skaitykite, klausykite, rašykite, kalbėkite. Neabejojame, kad Jūsų noras ir užsispyrimas išmokti vokiečių kalbą su laiku atsipirks.