Kodėl reikia mokytis kalbų?

Daugelis iš mūsų sugalvoja milijonus pasiteisinimų, kodėl nereikia mokytis užsienio kalbos. Prisigalvojame, kad dabar nėra laiko, kad tos kalbos vis tiek nepanaudosime arba kad užsienio kalbos mums visai nereikalingos, nes juk gyvename Lietuvoje. Vis dėlto, rusų kalbos kursai ar vokiečių, ar bet kurios kitos kalbos pamokos gali net labai išeiti į naudą. Kodėl? Apie tai ir pakalbėkime.

 

Didesnės karjeros perspektyvos

 

Tikriausiai niekam ne paslaptis, kad užsienio kalbos mokėjimas – tai didelis privalumas darbo rinkoje. Faktas ir tai, jog kuo daugiau mokėsite kalbų, tuo lengviau bus susirasti gerai apmokamą darbą. Daugelis tarptautinių įmonių reikalauja mokėti bent vieną užsienio kalbą, todėl tai ir yra didelis privalumas jūsų darbo aprašyme. Darbdaviams reikalingi kosmopolitiški žmonės, kurie keistųsi kartu su pasauliu.

 

Geresnė smegenų veikla

 

Įvairūs tyrimai rodo, jog kalbų mokymąsis pagerina smegenų veiklą. Rusų kalbos kursai ar bet kurios kitos kalbos mokymąsis pagerina pažinimo funkciją, taip pat stiprina atmintį, padeda padidinti dėmesio koncentraciją ir netgi mažina Alzhaimerio ligų ir senatvinės demensijos riziką. Taigi kalbų mokymąsis ne tik didelis pliusas jūsų gyvenimo aprašyme, tačiau ir didelė nauda sveikatai.

 

Rasite draugų iš kitų kultūrų

 

Tikriausiai ne vienas jūsų esate keliavę ir susitikę žmonių iš kitų kultūrų, tačiau gailėjotės, jog negalite su jais susikalbėti ir susipažinti artimiau. Arba gal jau turite egzotiškų pažįstamų, tačiau vengiate su jais keliauti ar kažkur eiti, nes bijote, jog jums nepavyks susikalbėti. Visa tai trukdo džiaugtis gyvenimu ir keliauti aplink pasaulį.

 

Taigi, jeigu keliaujate į Rusiją, jums tiks rusų kalbos kursai, kuriuos galite lengvai lankyti nuotoliniu būdu. Šiandien internetinė erdvė suteikia galimybę mokytis bet kurią užsienio kalbą praktiškai nepalikus namų. Tad kodėl nepasinaudoti tokiomis puikiomis galimybėmis? Mokykitės anglų, ispanų, japonų ar bet kurios kitos, net pačios egzotiškiausios kalbos subtilybių.

 

Tik keliaudami praplėsite savo pasaulėžiūrą ir susirinksite tarptautinę darbo patirtį, kuri taip reikalinga prestižiniam darbui.