Kaip pasigaminti išradingas užrašų knygutes?

Užrašų knygeles tikrai naudinga turėti tiek studentams, tiek dirbantiems žmonėms. Ir tikrai nereikia dirbti biure, kad jų prireiktų – kompaktiškos užrašų knygutės puikiai pravers net ir pirkinių sąrašui sudarinėti. Pateikiame patarimus, kaip galite sukurti arba paįvairinti savo užrašų knygelę.

Dekupažas

Tai yra sendinimo technika, kuri jūsų užrašų knygutei suteiktų romantišką įvaizdį. Naudojant dekupažo techniką pirmiausia turite paruošti knygutės pagrindą – geriausia jį nudažyti balta spalva. Ant viršaus galite naudoti kitos spalvos dažus (mes patariame švelniai rudus). Šiems nudžiūvus galite klijuoti pasirinktas detales (puikiai tiks iš ryžinio popieriaus ar servetėlių). Parinkite tokias detales, kurios dera tarpusavyje, pavyzdžiui, pasirinkite gėlių, laiko tematiką. Priklijavus nuotraukas turite nulakuoti dekupažo technika margintą knygelę. Galite rinktis blizgius arba matinius dažus).

Tapyba

Jeigu norite savo užrašų knygutės įvaizdžio, kuris išsiskirtų unikalumu, siūlome nutapyti viršelį. Tam galite naudoti ir akvarelę – jei esate tik mėgėjas piešti, siūlome pasirinkti paprastą akvarelės liejimo techniką – apipilkite akvarelinį popierių dideliu kiekiu vandens. Jam šiek tiek nuvarvėjus gausiai pamirkykite teptuką ir beskite jį į lapą. Naudokite įvairias spalvas įvaizdžiui sukurti. Kitokias technikas patariame naudoti siekiant sukurti originalų knygutės stilių su aliejiniais dažais. Naudokite kelias pagrindines spalvas, jas gausiai užtepkite ant lapo. Šį lapą turite stipriai suspausti su kitu švariu – taip bus sukuriamas įdomus efektas. Akvarelinių paveikslėlių, kaip ir aliejiniais dažais nutapytų kūrinių, montavimas prie knygutės yra toks pats – naudokite dvipusę juostą pritvirtinimui, o savo užrašų knygutės paveikslėlį galite laminuoti.

Karpiniai

Karpiniams, kitaip nei dekupažui ir tapybai reikia mažiau pasiruošimo – galite iš karto klijuoti jums patinkančius raštus ir figūras. Jeigu nemokate karpyti išskirtinės formos figūrų, rinkitės margaspalvį popierių. Karpiniai puikiai dera su nuotraukomis ar džiovintais lapais. Jei norite papuošti savo užrašų knygutę karpiniais, pasidomėkite skrebinimo technika. Karpinius taip pat galima derinti su sagomis, lipdukais, smulkiomis detalėmis, plunksnomis. Tik įsitikinkite, jog naudojate gerus klijus. Žinoma, karpiniams itin tinka blizgūs raštai tušinukais, spalvotais klijais. Pasirūpinkite, jog jūsų kurtas viršelis lengvai nenukristų – pagalvokite apie laminavimo metodą.

Smėlis

Piešimas, kūrimas smėliu – raminantis procesas. Jį galite pritaikyti net užrašų knygutės puošybai. Iš karto galite įsigyti spalvoto smėlio – jeigu esate taupūs, o šios technikos daugiau niekur netaikysite, patariame nusipirkti mažą rinkinėlį. Užtepę klijų berkite pasirinkto smėlio ant šio ploto. Taip galite sukurti įvairius spalvingus raštus, paveikslėlius. Šią technika būtina užtvirtinti – jai taip pat tinkamas tas pats tvirtinimo būdas, kaip ir tapytai užrašų knygutei.

Būkite išradingi – pirmiausia ne pirkite naują užrašų knygutę, o pagalvokite kaip paįvairinti senąją. Atraskite naujų kūrybiškų būdų savo individualumui išreikšti.