Siuvimo siūlai – kaip išsirinkti tinkamus?

Siuvimo siūlai būtini kiekvienuose namuose. Tačiau jie turi daug didesnę reikšmę nei galvojate – nuo siūlų kokybės priklausys ne tik kiek laiko laikys įsiūta saga, bet ir rankdarbio kokybė. Siuvimo siūlai būtini net kelionėse todėl reikia žinoti, kaip neapsigauti ir įsigyti tinkamus.

Siuvimo siūlų rūšys

Poliesteris

Tai vienas tinkamiausių pasirinkimų tiems, kuriems tereikia kokybiškų siūlų namuose. Poliesteris yra daugybės spalvų, jis atsparus karščiui, drėgmei. Dažniausiai poliesterio siūlai yra blizgūs, lengvai slysta per audinį.

Medvilnė

Medvilnė pasižymi matine spalva, mažu blizgumu. Šie siūlai yra mažai tamprūs, gali susitraukti skalbiant aukštoje temperatūroje.

Poliesteris ir medvilnė

Poliesteris ir medvinė pasižymi standumu, tinka įvairiausiems audiniams apsiūti.

Nailonas

Nailoniniai siūlai yra stiprūs, nesusitraukia skalbimo metu. Vis dėl to, jeigu skalbsite šiuos siūlus karštoje temperatūroje, spalva išbluks.

Šilkas

Šilkiniai siuvimo siūlai yra stiprūs ir blizgūs. Dažniausiai jie naudojami siūti šilkui ir vilnai. Šilkiniai siūlai yra patvarūs, atsparūs karščiui.

Metalas

Tai įprasti siūlai, kurie yra apsukti sidabru, auksu ar kitu metalu. Šiems siuvimo siūlams reikia naudoti specialią adatą.

Storis

Siuvimo siūlų storis variuoja – jeigu jūsų rankdarbiai ar audiniai yra iš storos medžiagos, rinkitės ir storesnius siūlus – jie atlaiko didesnį spaudimą, yra patvaresni. Storesniam siūlui pasirinkite platesnę adatą – ji turi ne aptempti siūlą, siūlas turi laisvai judėti adatos kilpoje.

Spalva

Esminė taisyklė – siuvimo siūlai turi būti tamsesni nei audinio spalva. Kitu atveju jūsų rankdarbis ar rūbas gali atrodyti neestetiškai. Jeigu jūsų raštas yra margas – svarbiausia vengti kontrastuojančių spalvų.  Vis dėl to jei jūsų audinys labai šviesus, rinkitės ir šviesių siūlą – taip siūlės labiau susilies su audiniu ir bus nepastebimos.

Pagrindinės kokybiškų siūlų savybės

  • Tvirtumas
  • Elastingumas
  • Atsparumas karščiui
  • Atsparumas cheminiam poveikiui
  • Atsparumas drėgmei
  • Kokybiška nenusiplaunanti spalva

Patarimai perkant siūlus

  • Venkite pigiausių siūlų, nes tai paveiks ir jūsų rankdarbio ar audinio grožį, labai tikėtina, jog šie siuvimo siūlai bus nekokybiški ir silpni. Pirkite kiek galite sau leisti brangesnius.
  • Siūlų stiprumas yra svarbus aspektas, atskleidžiantis siūlų patvarumą. Siūlų stiprumą galima patikrinti keliais būdais: tempiant siūlą su rankomis į dvi priešingas puses – kuo siūlas sunkiau nutrūks, tuo jis stipresnis. Siūlo stiprumą galima išbandyti ir su audiniu – audinio stiprumas turėtų būti artimas siūlo stiprumui.

Renkantis siūlus nepasiklyskite rūšių įvairovėje – jei jums tereikia siūlų suplyšus rūbui ar sagai įsisiūti, rinkitės universalius. Namuose būtina turėti juodus ir baltus siūlus. Vienas patogiausių siūlų pasirinkimų namams – jau paruošti kokybiški rinkiniai.  Vis dėl to jei nesate tikras dėl savo pasirinkimo, pasitarkite su pardavėju.